0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBAGrūtībās nonākušie lauksaimnieki var pieteikties nodokļu samaksas termiņa pagarinājumam

Grūtībās nonākušie lauksaimnieki var pieteikties nodokļu samaksas termiņa pagarinājumam

Valsts ieņēmumu dienesta informācija

Lauksaimniekus, kas pavasara salnu un sekojošā ilgstošā sausuma dēļ saskaras ar grūtībām, Valsts ieņēmumu dienests (VID) izmantot iespēju saņemt nodokļu samaksas termiņa pagarinājumu, kā arī pagarinātajiem maksājumiem - atbrīvojumu no nokavējuma naudas. Lai saņemtu pilnīgu atbrīvojumu no nokavējuma naudas, svarīgi pieteikties savlaicīgi. Šī gada pavasara salnas un vasaras ilgstošais sausums ir sasniedzis dabas katastrofas mērogu, tā 13. jūlijā, lēma valdības Krīzes vadības padome. Tāpēc cietušajiem lauksaimniekiem ir pieejams valstī noteiktais atbalsts pakāpeniskai un ilgākai nodokļu nomaksai bez nokavējuma maksājumiem. Nodokļu maksājumus ir iespējams sadalīt pa daļām un maksāt līdz pat gada garumā.…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Alexey Chudin: https://www.pexels.com

Lauksaimniekus, kas pavasara salnu un sekojošā ilgstošā sausuma dēļ saskaras ar grūtībām, Valsts ieņēmumu dienests (VID) izmantot iespēju saņemt nodokļu samaksas termiņa pagarinājumu, kā arī pagarinātajiem maksājumiem - atbrīvojumu no nokavējuma naudas.

Lai saņemtu pilnīgu atbrīvojumu no nokavējuma naudas, svarīgi pieteikties savlaicīgi.

Šī gada pavasara salnas un vasaras ilgstošais sausums ir sasniedzis dabas katastrofas mērogu, tā 13. jūlijā, lēma valdības Krīzes vadības padome. Tāpēc cietušajiem lauksaimniekiem ir pieejams valstī noteiktais atbalsts pakāpeniskai un ilgākai nodokļu nomaksai bez nokavējuma maksājumiem.

Nodokļu maksājumus ir iespējams sadalīt pa daļām un maksāt līdz pat gada garumā.

Turklāt būtiski, ka šiem pagarinātajiem maksājumiem netiek piemērota nokavējuma nauda.

Pagarināts ir arī laiks, kurā iespējams pieteikties termiņa pagarināšanai. Ja parasti tas jāizdara 15 dienu laikā no dienas, kad iestājās maksājumu termiņš, tad no dabas katastrofas cietušie lauksaimnieki ar lūgumu pagarināt maksājumu termiņu var vērsties VID arī vēlāk.

Tas nozīmē, ka arī tie lauksaimnieki, kas ar grūtībām veikt maksājumus saskārās jau pavasarī un maksājumus nav veikuši, nav zaudējuši iespēju saņemt dabas katastrofu laikā piemērojamos atvieglotos nosacījumu. Pašlaik vēršoties VID, arī ilgāk neveiktiem maksājumiem iespējams saņemt pagarinājumu līdz pat 12 mēnešiem un turpmāk tiem netiks piemērota nokavējuma nauda.

Vienlaikus VID aicina nekavēties un, saskaroties ar grūtībām, vērsties VID tūlīt – līdz dienai, kad iestājas nodokļu samaksas termiņš. Pēc iespējas ātrāka vēršanās VID ir svarīga, lai pēc iespējas samazinātu vai pilnībā nepieļautu nokavējuma naudu. No dienas, kad iestājās nodokļa samaksas termiņš, līdz dienai, kad VID saņem iesniegumu ar lūgumu pagarināt termiņu, nesamaksātajai summai tiek piemērota nokavējuma nauda un šo nokavējuma naudu saskaņā ar likumu “Par nodokļiem un nodevām” lauksaimniekam būs pienākums nomaksāt.

Pieteikumus nodokļu samaksas termiņa pagarinājumam lauksaimnieki var ērti iesniegt tiešsaistē Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS). Tas izdarāms sadaļā “Dokumenti/Sagatavot jaunu dokumentu/No veidlapas/Citi/Iesniegumi samaksas termiņa pagarinājuma piešķiršanai”. Iesniegums ir noformēts kā anketa, kurā jānorāda prasītā informācija.