Ieviesīs pagaidu sabiedriskos darbus ilgstošajiem bezdarbniekiem un atbalstīs bezdarbniekus – klātienes studentus

Pēc Labklājības ministrijas informācijas

(0)

Labklājības ministrija nākusi klajā ar iniciatīvu ieviest jaunus pagaidu nodarbinātības pasākumus  – algotus pagaidu sabiedriskos darbus ar atlīdzību 200 eiro mēnesī, kas domāti patēriņam un pamatvajadzību nodrošināšanai, nabadzības risku mazināšanai. Papildus par nodarbinātajiem tiks veiktas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas pensiju apdrošināšanai.

Šādi pagaidu sabiedriskie darbi sniegtu atbalstu noteiktā periodā, kamēr beidzas krīze un stabilizējas ekonomiskā situācija. Tajos paredzēts iesaistīt bezdarbniekus, kuri nesaņem bezdarbnieka pabalstu vai atsakās no tā saņemšanas.

Ministrija arī informē, ka ir pārskatījusi tās atbildībā esošo Eiropas Sociālā fonda līdzfinansēto specifisko atbalsta mērķu un pasākumu īstenošanas gaitu, iespējamo ieguldījumu un nozīmību pēc krīzes un sagatavojusi priekšlikumus Eiropas Sociālā fonda finansējuma pārstrukturizācijai COVID-19 seku mazināšanai.

Pagaidu sabiedrisko darbu ieviešanu noteic 28. jūlijā valdības sēdē pieņemtie grozījumi Ministru kabineta 2014. gada 23. decembra noteikumos Nr.835 “Darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 9.1.1. specifiskā atbalsta mērķa “Palielināt nelabvēlīgākā situācijā esošu bezdarbnieku iekļaušanos darba tirgū” 9.1.1.1. pasākuma “Subsidētās darbavietas nelabvēlīgākā situācijā esošiem bezdarbniekiem” īstenošanas noteikumi.

Subsīdijas darba devējiem

Grozījumi noteikumos paredz arī paplašināt mērķa grupu algu subsīdijas atbalsta pasākumā, sniedzot iespēju arī bezdarbniekiem nodrošināt atbalstu ātrākai iesaistīšanai darba tirgū un pastāvīgās nodarbinātības sekmēšanai. Algu subsīdijas atbalsta pasākuma ietvaros darba devējs līdz četriem mēnešiem varēs saņemt subsīdiju darba algai 50% apmērā no darbiniekam noteiktās mēneša darba algas, bet ne vairāk kā 430 eiro mēnesī.

Atbalsts studentiem – bezdarbniekiem

Bez tam bezdarbnieka statusu ieguvušajiem augstskolu un koledžu klātienes studentiem paredzēta iespēja piedalīties prasmju un iemaņu attīstības pasākumā, kas ļautu studējošajiem studiju laikā attīstīt pētnieciskās, organizatoriskās, IT prasmes, veicot noteiktus uzdevumus savā mācību iestādē. Pasākumā iesaistītajiem studentiem tiks izmaksāta stipendija – 10 eiro apmērā par katru dalības dienu. Pasākuma ilgums ir līdz sešiem mēnešiem.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Novērtējiet šo rakstu
(0)