0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIIlgtermiņa vīzu saņēmējiem plāno iespēju piemērot samazinātu IIN likmi

Ilgtermiņa vīzu saņēmējiem plāno iespēju piemērot samazinātu IIN likmi

Ikars Kubliņš, BilancePLZ

Ministru kabinets 22. novembra sēdē atbalstījis grozījumus likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli", kas nosaka tiesības vienu gadu piemērot samazinātu iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmi fiziskajām personām, kas saņēmušas ilgtermiņa vīzas un pārcēlušas savu nodokļu rezidenci uz Latvijas Republiku. Grozījumi vēl būs jāapstiprina Saeimā. Likumprojekts nosaka ārzemnieka, kas saņēmis ilgtermiņa vīzu, pamatojoties uz Imigrācijas likuma 11.panta piekto daļu, tiesības ienākumam, kas gūts saistībā ar attālināta darba veikšanu pie ESAO dalībvalstī reģistrēta darba devēja vai šajā dalībvalstī reģistrēto saimniecisko darbību, piemērot iedzīvotāju ienākuma nodokli 15 procentu apmērā. Ņemot vērā to, ka fiziskā persona, kas saņēmusi ilgtermiņa vīzu saskaņā ar Imigrācijas likuma 11. panta…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī*

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Ministru kabinets 22. novembra sēdē atbalstījis grozījumus likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli", kas nosaka tiesības vienu gadu piemērot samazinātu iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmi fiziskajām personām, kas saņēmušas ilgtermiņa vīzas un pārcēlušas savu nodokļu rezidenci uz Latvijas Republiku. Grozījumi vēl būs jāapstiprina Saeimā.

Likumprojekts nosaka ārzemnieka, kas saņēmis ilgtermiņa vīzu, pamatojoties uz Imigrācijas likuma 11.panta piekto daļu, tiesības ienākumam, kas gūts saistībā ar attālināta darba veikšanu pie ESAO dalībvalstī reģistrēta darba devēja vai šajā dalībvalstī reģistrēto saimniecisko darbību, piemērot iedzīvotāju ienākuma nodokli 15 procentu apmērā.

Ņemot vērā to, ka fiziskā persona, kas saņēmusi ilgtermiņa vīzu saskaņā ar Imigrācijas likuma 11. panta piekto daļu, un pārcēlusi savu nodokļu rezidenci uz Latvijas Republiku, veiks darba pienākumus (algots darbs vai kā pašnodarbināta persona), kuru var vērtēt kā aktīvu darbību nevis pasīvu darbību (piemēram, ienākums no fiziskās personas īpašumā esoša augoša meža atsavināšanas izciršanai un tajā iegūto kokmateriālu atsavināšanas vai ienākums no kapitāla, tai skaitā kapitāla pieauguma), un izpildot likumdevēja doto uzdevumu uz vienu gadu piešķirt tiesības ārzemniekam piemērot samazinātu iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmi, tikusi izvēlēta nodokļa likme 15 procentu apmērā, informē likumprojekta anotācija.

Ja nodokļu maksātājs būs izdarījis izvēli piemērot šo atlaidi, tam nebūs tiesības apliekamo ienākumu samazināt par likuma 10.panta pirmās daļas 2., 3., 5., 6. un 8.punktā minētajiem attaisnotajiem izdevumiem, t.i., attaisnotajiem izdevumiem par izglītību un ārstnieciskajiem pakalpojumiem, ziedojumiem, iemaksām privātajos pensiju fondos, apdrošināšanas prēmiju maksājumiem saskaņā ar apdrošināšanas līgumu (ar līdzekļu uzkrāšanu). Turklāt nodokļa aprēķinā minētajam nodokļa maksātājam ar nodokli apliekamais ienākums netiek samazināts par likuma 12.pantā minēto gada neapliekamo minimumu un 13.pantā minētajiem atvieglojumiem.

Paziņojumu iesniegšana un nodokļa nomaksa

Fiziskā persona reģistrējas Valsts ieņēmumu dienestā kā nodokļa maksātājs līdz tā mēneša beigām, kas seko mēnesim, kurā fiziskā persona ir saņēmusi ilgtermiņa vīzu, pamatojoties uz Imigrācijas likuma 11.panta piekto daļu un algas nodokļa maksājumus veic reizi ceturksnī likuma "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" 17.panta 9.1 daļā noteiktajā kārtībā, t.i. iesniedz Valsts ieņēmumu dienestam reizi ceturksnī līdz ienākuma izmaksas ceturksnim sekojošā mēneša 17. datumam paziņojumu par fiziskajām personām izmaksātajām summām, kurā norādīts no kalendāra mēneša darba samaksas aprēķinātais nodoklis, un aprēķināto nodokli ieskaita vienotajā nodokļu kontā līdz ienākuma izmaksas ceturksnim sekojošā mēneša 23. datumam. Ja nodokļu maksātājs ir izdarījis izvēli piemērot likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 15.panta 19.2 daļā noteikto nodokļa likmi, tad atsevišķs iesniegums Valsts ieņēmumu dienestam nav jāiesniedz. Tiek pieņemts, ka, sniedzot Valsts ieņēmumu dienestā paziņojumu par fiziskajai personai izmaksātajām summām vai gada ienākumu deklarāciju, kurā attiecīgajam ienākumam tiek piemērota samazinātā nodokļa likme, nodokļa maksātājs paziņo Valsts ieņēmumu dienestam par savu izdarīto izvēli.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: