Inficēšanos darba pienākumu izpildes laikā ar COVID-19 vairs nevar uzskatīt par nelaimes gadījumu darbā, kuru darba devējam pienākums izmeklēt

Sagatavots pēc LVSADA informācijas

(0)

Foto: Martin Lopez from Pexels

Valdība 7. aprīlī pieņēma Ministru kabineta noteikumos Nr. 161 “Grozījumi Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojumā Nr. 103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu””, ar kuriem  saslimšana ar Covid-19 nav uzskatāma par nelaimes gadījumu darbā.

Noteikumos iekļauts šāds grozījumu teksts:

“(..) noteikt, ka saslimšana ar Covid-19 nav uzskatāma par nelaimes gadījumu darbā atbilstoši Ministru kabineta 2009. gada 25. augusta noteikumiem Nr. 950Nelaimes gadījumu darbā izmeklēšanas un uzskaites kārtība, 2016. gada 1. marta noteikumiem Nr. 116 “Kārtība, kādā izmeklē un uzskaita nelaimes gadījumus darbā, kas notikuši ar Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm un 2020. gada 21. janvāra noteikumiem Nr. 42 “Kārtība, kādā izmeklē un uzskaita nelaimes gadījumus darbā, kuros cietušas valsts drošības iestāžu amatpersonas un darbinieki un darba devējam nav jāveic šāda gadījuma izmeklēšana un uzskaite”.

Praksē tas nozīmē, ka valsts noņem no sevis atbildību par sekām arī tādā gadījumā, ja darbinieks tiek nodarbināts bez pienācīgiem aizsarglīdzekļiem un rezultātā saslimst ar COVID-19. Līdz ar to COVID-19 vairs nav jāreģistrē kā arodslimība, un visas tālākās sekas gulsies uz paša slimnieka un viņa ģimenes pleciem. Par to neizpratni pauž Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA). “Šāds valdības lēmums ir klajā pretrunā gan ar Pasaules Veselības organizācijas, gan ar Starptautiskās Darba organizācijas ieteikumiem par darba aizsardzību COVID-19 pandēmijas laikā. Tas ir kā dūriens mugurā visiem darbiniekiem, kuri cīņā pret pandēmiju ir pakļauti inficēšanās riskam!”, uzskata Valdis Keris, LVSADA priekšsēdētājs.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Novērtējiet šo rakstu
(0)