0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBAInformāciju par pētniecības un attīstības izmaksām būs jānorāda sabiedrības finanšu pārskata pielikumā

Informāciju par pētniecības un attīstības izmaksām būs jānorāda sabiedrības finanšu pārskata pielikumā

Valdība 22. februāra sēdē apstiprināja grozījumus Ministru kabineta 2015. gada 22. decembra noteikumos Nr. 775 "Gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu likuma piemērošanas noteikumi". Grozījumi bija nepieciešami, lai noteikumus saskaņotu arī ar Grāmatvedības likumā, kas stājās spēkā šā gada 1.janvārī, ietverto regulējumu un ar Komerclikuma grozījumiem, kas pieņemti 2017. gada 15. jūnijā. Tāpat noteikumi bija jāsaskaņo ar grozījumiem Gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu likumā, kas pieņemts 2021. gada 11. novembrī. Izmaiņas likumā paredz: ja sabiedrības darbība tiek izbeigta un notiek tās likvidācija, sagatavo sabiedrības darbības slēguma finanšu pārskatu, kas var būt divu veidu:…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Pexels.com

Valdība 22. februāra sēdē apstiprināja grozījumus Ministru kabineta 2015. gada 22. decembra noteikumos Nr. 775 "Gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu likuma piemērošanas noteikumi". Grozījumi bija nepieciešami, lai noteikumus saskaņotu arī ar Grāmatvedības likumā, kas stājās spēkā šā gada 1.janvārī, ietverto regulējumu un ar Komerclikuma grozījumiem, kas pieņemti 2017. gada 15. jūnijā. Tāpat noteikumi bija jāsaskaņo ar grozījumiem Gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu likumā, kas pieņemts 2021. gada 11. novembrī.

Izmaiņas likumā paredz: ja sabiedrības darbība tiek izbeigta un notiek tās likvidācija, sagatavo sabiedrības darbības slēguma finanšu pārskatu, kas var būt divu veidu:

  • likvidējamās sabiedrības finanšu pārskats, kuru sagatavo par to pārskata gadu, kurā likvidācija uzsākta, kā arī par katru nākamo pārskata gadu, kurā turpinās uzsāktā likvidācija;
  • likvidācijas slēguma finanšu pārskatu, kuru sagatavo par pēdējo pārskata gadu.

Slēguma finanšu pārskats sastāv no bilances un peļņas un zaudējumu aprēķina. Turpmāk netiek paredzēts sagatavot likvidācijas sākuma finanšu pārskatu un finanšu pārskata pielikumu. Noteikts, ka uz slēguma finanšu pārskatu attiecas likumā un komercdarbību reglamentējošajos normatīvajos aktos noteiktā parakstīšanas, pārbaudes un iesniegšanas kārtība.

Tāpat grozījumi paredz sniegt  informāciju par pētniecības un attīstības izmaksām sabiedrības finanšu pārskata pielikumā. Tajā jānorāda informācija par:

  •  bilancē iekļautajām (kapitalizētajām) attīstības izmaksām;
  • izdevumos norakstītajām pētniecības un attīstības izmaksām;
  • pētniecībā un attīstībā nodarbināto darbinieku vidējo skaitu un viņiem aprēķinātās atlīdzības kopsummu;
  • saņemto valsts finansējumu pētniecības un attīstības darbu veikšanai;
  • ar citiem uzņēmumiem (Grāmatvedības likuma izpratnē) noslēgtajiem līgumiem par pētniecības darbu izpildi.

Šīs izmaiņas ietekmēs vidējās un lielās komercsabiedrības,  tām vairs nebūs jāaizpilda Centrālā statistikas pārvaldes noteiktās veidlapas statistikas vajadzībām par pētniecības darbiem un izmaksām, bet attiecīgo informāciju tās varēs sniegt VID EDS, aizpildot strukturizēto finanšu pārskata pielikumu.

Vienlaikus, saskaņojot ar iepriekš minētajām izmaiņām, veikti grozījumi Ministru kabineta 2016. gada 21. jūnija noteikumos Nr. 399 "Noteikumi par sabiedrību sagatavoto finanšu pārskatu vai konsolidēto finanšu pārskatu elektroniskā noraksta formu".

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: