0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBAIzmaiņas gada pārskatu sagatavošanā

Izmaiņas gada pārskatu sagatavošanā

Finanšu ministrijas Grāmatvedības un revīzijas politikas departamenta Grāmatvedības politikas un metodoloģijas nodaļas vadītāja Arta Priede žurnāla "Bilance" konferencē 23. novembrī informēja par izmaiņām gada pārskatu sagatavošanā. A. Priede atgādināja, ka lielajiem uzņēmumiem (Latvijā tādu esot ap 160) ir iespēja sagatavot finanšu pārskatu pēc starptautiskajiem grāmatvedības standartiem. Savukārt arī citiem uzņēmumiem (pat mikrouzņēmumiem) ir iespēja pēc starptautiskajiem standartiem sagatavot tikai vienu pārskata posteni. Jārēķinās, ka šādā gadījumā gan zvērinātam revidentam ir valsts uzticēta funkcija pārliecināties, vai uzņēmums pareizi klasificējis un izpratis šo standartu nosacījumus. A. Priede arī atgādināja, ka starptautisko grāmatvedības standartu izstrādātājs nav ne Finanšu ministrija, ne Valsts ieņēmumu dienests, tāpēc nevajadzētu šajās iestādēs vērsties ar…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Finanšu ministrijas Grāmatvedības un revīzijas politikas departamenta Grāmatvedības politikas un metodoloģijas nodaļas vadītāja Arta Priede žurnāla “Bilance” konferencē 23. novembrī informēja par izmaiņām gada pārskatu sagatavošanā. A. Priede atgādināja, ka lielajiem uzņēmumiem (Latvijā tādu esot ap 160) ir iespēja sagatavot finanšu pārskatu pēc starptautiskajiem grāmatvedības standartiem. Savukārt arī citiem uzņēmumiem (pat mikrouzņēmumiem) ir iespēja pēc starptautiskajiem standartiem sagatavot tikai vienu pārskata posteni. Jārēķinās, ka šādā gadījumā gan zvērinātam revidentam ir valsts uzticēta funkcija pārliecināties, vai uzņēmums pareizi klasificējis un izpratis šo standartu nosacījumus. A. Priede arī atgādināja, ka starptautisko grāmatvedības standartu izstrādātājs nav ne Finanšu ministrija, ne Valsts ieņēmumu dienests, tāpēc nevajadzētu šajās iestādēs vērsties ar jautājumiem, kas saistīti ar šiem standartiem, bet gan konsultēties ar zvērinātu revidentu. Tāpat viņa informēja, ka iespēja iesniegt finanšu pārskata pielikumu skenētā veidā par 2018. gadu būs tikai tiem uzņēmumiem, kas sagatavos gada pārskatu saskaņā ar starptautiskajiem grāmatvedības standartiem.

Jaunajā Gada pārskatu likumā iestrādāta norma, kas paredz, ka uzņēmumam gan bilancē, gan peļņas un zaudējuma aprēķinā ir tiesības skaidrības pēc sadalīt posteņus sīkāk. Peļņas vai zaudējuma aprēķina posteni “Uzņēmuma ienākuma nodoklis par pārskata gadu” ir iespējams sadalīt sīkāk, piemēram, precizējot nodokli kā par sadalīto peļņu vai nosacīti sadalīto peļņu, ņemot vērā UIN likumā noteikto. Savukārt finanšu pārskata pielikums būs iesniedzams VID strukturizētu tabulu veidā – šeit norādītajai informācijai būs jābūt saistītai ar finansiālajiem rādītājiem un citām finanšu pārskata daļām.

Sīkāku A. Priedes izklāstu skatiet video sižetā:

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: