0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIKā jāmaksā minimālās sociālās iemaksas, ja autoratlīdzības saņēmējs strādā pie vairākiem darba devējiem?

Kā jāmaksā minimālās sociālās iemaksas, ja autoratlīdzības saņēmējs strādā pie vairākiem darba devējiem?

Jautājums: Ja autoratlīdzības saņēmējs ir vienlaikus arī darba attiecībās ar darba devēju, vai tas kā ietekmē minimālās sociālās iemaksas? Atbildi sniedz Sandra Podniece, Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu pārvaldes fizisko personu nodokļu daļas galvenā nodokļu inspektore: Par periodu no 01.07.2021. līdz 31.12.2021. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) atbilstoši autoratlīdzību izmaksātāja faktiski veiktajām VSAOI no autoratlīdzībām aprēķinās un reģistrēs autoratlīdzības saņēmējam VSAOI objektu. Ja persona būs autoratlīdzības saņēmējs pie vairākiem autoratlīdzības izmaksātājiem, tad VSAA personai reģistrētos un aprēķinātos VSAOI objektus summēs. Ja VSAA aprēķinātais obligāto iemaksu objekts būs mazāks par minimālo obligāto iemaksu…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

VID paziņojums par VSAOI piemaksu
Foto: Ann Nekr – Pexels

Jautājums: Ja autoratlīdzības saņēmējs ir vienlaikus arī darba attiecībās ar darba devēju, vai tas kā ietekmē minimālās sociālās iemaksas?

Atbildi sniedz Sandra Podniece, Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu pārvaldes fizisko personu nodokļu daļas galvenā nodokļu inspektore:

Par periodu no 01.07.2021. līdz 31.12.2021. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) atbilstoši autoratlīdzību izmaksātāja faktiski veiktajām VSAOI no autoratlīdzībām aprēķinās un reģistrēs autoratlīdzības saņēmējam VSAOI objektu.

Ja persona būs autoratlīdzības saņēmējs pie vairākiem autoratlīdzības izmaksātājiem, tad VSAA personai reģistrētos un aprēķinātos VSAOI objektus summēs. Ja VSAA aprēķinātais obligāto iemaksu objekts būs mazāks par minimālo obligāto iemaksu objektu (minimālais objekts ceturksnī – 1500 eiro (500 eiro x 3 mēneši)), autoratlīdzības saņēmējam no starpības būs jāveic papildus minimālās obligātās iemaksas 10 % valsts pensiju apdrošināšanai.

Tā kā autoratlīdzības saņēmējs no 01.07.2021. ir pašnodarbinātais, tad autoratlīdzības saņēmējam ir tiesības iesniegt VID apliecinājumu, ka ienākumi ceturksnī no autoratlīdzības nesasniegs minimālo algu (ceturksnī 500 eiro x 3 mēneši) un tad nebūs jāpiemaksā papildus 10% pensijai no starpības starp minimālo VSAOI objektu un faktiski aprēķināto VSAOI objektu.

Atbilde uz jautājumu izskanēja Valsts ieņēmumu dienesta organizētā tiešsaistes seminārā “Nodokļu izmaiņas autoratlīdzību saņēmējiem”.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: