Kā maksājams IIN līdz vienotā nodokļu konta ieviešanai?

(0)

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksāšanas kārtība mainīsies pēc vienotā nodokļu konta ieviešanas, taču līdz 2021. gada 1. janvārim pastāvēs likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” iepriekš noteiktie termiņi.

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksāšanas termiņi

  • 1)     ienākuma izmaksātājs iedzīvotāju ienākuma nodokli iemaksā budžetā līdz ienākuma izmaksas mēnesim sekojošā mēneša piektajam datumam;
  • 2)     algas nodokli iemaksā budžetā reizi mēnesī, kad bankā tiek saņemta nauda darbinieku algas izmaksai – attiecīgi, ja nesaņem naudu bankā, tad iemaksā budžetā nākamajā dienā pēc algas izmaksas vai, ja darba samaksu izmaksā bezskaidras naudas norēķinu veidā, algas nodokli iemaksā budžetā tajā pašā dienā, kad pārskaita darba samaksu no darba devēja konta uz darbinieka kontu;
  • 3)     iedzīvotāju ienākuma nodokli saimnieciskās darbības veicējs iemaksā budžetā, veicot četrus avansa maksājumus par taksācijas gadu (ne vēlāk kā 15. martā, 15. jūnijā, 15. augustā un 15. novembrī);
  • 4)     fiziska persona iedzīvotāju ienākuma nodokli iemaksā budžetā 15 dienu laikā no likumā noteiktās deklarācijas iesniegšanas dienas (iesniegšanas termiņš no taksācijas gadam sekojošā gada 1. marta līdz 1. jūnijam un, ja taksācijas gada ienākumi pārsniedz 55 000 eiro, no 1. aprīļa līdz 1. jūlijam). Papildus tam, ja iedzīvotāju ienākuma nodoklis ir lielāks par 640 eiro, tad tā maksāšanu var sadalīt trīs reizēs – līdz 16. jūnijam, 16. jūlijam un 16. augustam.

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa deklarāciju iesniegšanas termiņi

Attiecībā uz iesniegtajām deklarācijām un informatīvajām deklarācijām likums “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” nosaka, ka termiņi, kad tos iesniedz Valsts ieņēmumu dienestam, ir šādi:

  • 1)     līdz ienākuma izmaksas mēnesim sekojošā mēneša 15. datumam;
  • 2)     par iedzīvotāju ienākuma nodokļa summām, kas katru mēnesi ieturētas no darbinieka darba ienākuma un iemaksātas budžetā, – termiņš, kāds darba devējam atbilstoši likumam “Par valsts sociālo apdrošināšanu” ir noteikts ziņojuma iesniegšanai par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām;
  • 3)     par taksācijas gadā gūto ienākumu – no taksācijas gadam sekojošā gada 1. marta līdz 1. jūnijam. Ja taksācijas gadā gūtie ienākumi pārsniedz 55 000 eiro, – tad no 1. aprīļa līdz 1. jūlijam.

Ieviešot tiesību normas saistībā ar vienoto nodokļu kontu, “ziņojums par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām (VSAOI) no darba ņēmēju darba ienākumiem, iedzīvotāju ienākuma nodokli un uzņēmējdarbības riska valsts nodevu pārskata mēnesī (ziņojums)” būs jāiesniedz VID līdz termiņam, kāds darba devējam atbilstoši likumam Par valsts sociālo apdrošināšanu ir noteikts ziņojuma iesniegšanai par VSAOI.

Žurnāla “Bilance” jūlija numurā (451.) apkopota informācija par to, kā veicami dažādi nodokļu maksājumi un iesniedzamas deklarācijas pēc vienotā nodokļu konta ieviešanas.

ABONĒT ŽURNĀLU “BILANCE” IESPĒJAMS ŠEIT.

Lasiet arī:

Vai ieguldījumu konta ienākums ir ienākuma nodokļa objekts?

Iespēja noskatīties semināru par nodokļu aktualitātēm IIN maksātājiem

Nodokļus no 2021. gada varēs maksāt vienā maksājumā līdz mēneša 23. datumam

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Novērtējiet šo rakstu
(0)