0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

PERSONĀLSKā pamatot rīkojumu par pašizolācijas vai dīkstāves piemērošanu darbiniekiem?

Kā pamatot rīkojumu par pašizolācijas vai dīkstāves piemērošanu darbiniekiem?

Jautājums: Nodarbinātais, pildot amata pienākumus, ir nonācis kontaktā ar personu, kurai vēlāk konstatēts Covid-19. Kāds pamatojums ir rakstāms rīkojumā par piespiedu dīkstāves (pašizolācijas) piemērošanu un kāda darba samaksa nodarbinātajam pienākas par šo periodu? Atbildi uz jautājumu sniedz Valsts kanceleja sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju sagatavotās Vadlīnijas darba organizācijai, darba samaksai un klientu apkalpošanai valsts pārvaldes institūcijās covid-19 pandēmijas laikā, kuras var izmantot arī privātajā sektorā strādājošie. Par darbinieka došanos piespiedu dīkstāvē (pašizolācijā), ja kontakts bijis darba pienākumu pildīšanas laikā, tiek izdots darba devēja rīkojums un darbiniekam tiek saglabāta…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Tima Miroshnichenko from Pexels

Jautājums: Nodarbinātais, pildot amata pienākumus, ir nonācis kontaktā ar personu, kurai vēlāk konstatēts Covid-19. Kāds pamatojums ir rakstāms rīkojumā par piespiedu dīkstāves (pašizolācijas) piemērošanu un kāda darba samaksa nodarbinātajam pienākas par šo periodu?

Atbildi uz jautājumu sniedz Valsts kanceleja sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju sagatavotās Vadlīnijas darba organizācijai, darba samaksai un klientu apkalpošanai valsts pārvaldes institūcijās covid-19 pandēmijas laikā, kuras var izmantot arī privātajā sektorā strādājošie.

Par darbinieka došanos piespiedu dīkstāvē (pašizolācijā), ja kontakts bijis darba pienākumu pildīšanas laikā, tiek izdots darba devēja rīkojums un darbiniekam tiek saglabāta darba samaksa pilnā apmērā, kāda tā bija līdz brīdim, kad tika izdots rīkojums par darbinieka došanos piespiedu dīkstāvē (pašizolācijā).

Rīkojums par piespiedu dīkstāves piemērošanu saistībā ar pašizolāciju pamatojams ar:

  • attiecībā uz darbiniekiem: Darba likuma 74. panta otro daļu.

Iepriekš norādīto var papildināt ar Darba aizsardzības likuma 4. pantu, kurā ietverti darba aizsardzības vispārīgie principi.

Jautājums: Kāds pamatojums ir rakstāms rīkojumā par dīkstāvi, ja nodarbinātajam darba specifikas dēļ nav iespējams nodrošināt darbu ne klātienē, ne attālināti?

Ja nodarbinātā darba specifikas dēļ nav iespēja nodrošināt darbu ne klātienē, ne attālināti, rīkojumā par dīkstāvi ietver  iepriekš norādītos pamatojumus atkarībā no nodarbinātības attiecību veida. Rīkojumā jānorāda arī izvērsts pamatojums, kādēļ konkrētajai personai nav iespējams nodrošināt darbu ne klātienē, ne attālināti.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: