0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBAKā pēc vienotā nodokļu konta ieviešanas jādeklarē un jānomaksā nodokļi par atvaļinājuma naudas izmaksu?

Kā pēc vienotā nodokļu konta ieviešanas jādeklarē un jānomaksā nodokļi par atvaļinājuma naudas izmaksu?

Ikars Kubliņš, BilancePLZ

Jaunā nodokļu deklarēšanas un nomaksas kārtība pēc vienotā nodokļu konta ieviešanas radījusi grāmatvežiem dažādus jautājumus, kā rīkoties konkrētās situācijās. Viena no iespējamām situācijām - ar atvaļinājuma naudas izmaksu saistīto nodokļu nomaksa un deklarēšana atskaitēs. Jautājums: Ja atvaļinājuma naudu izmaksā 15.februārī: 1) līdz kuram datumam jāsamaksā IIN? 2) kura mēneša atskaitē jāiekļauj bruto un sociālais nodoklis (atvaļinājums no 15-25.februārim)? 3) kura mēneša atskaitē jāiekļauj IIN? Atbildi sniedz Marija Radzjušonoka, Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu pārvaldes galvenā nodokļu inspektore: "Pēc jaunās kārtības (saskaņā ar likuma "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" 17. panta 5. daļu) ir noteikts, ka, izmaksājot atvaļinājuma naudu, nodokli jāietur līdz sekojošā mēneša 23. datumam.…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

1 komentārs

Pierakstīties
Paziņot par
1 Komentārs
jaunākie
vecāki populārakie
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Zane@granulas.lv
za***@granulas.lv
8 mēneši atpakaļ

Forši, ka iepriekš (šķiet, oktobrī vai septembrī) VID ir izdevis informatīvo materiālu par 2021. gada IIN deklarēšanu, kur ir pamatīgi viss samudžināts atkarībā no tā, vai dažādas izmaksas tiek veiktas pirms vai pēc 17. datuma….un tad….14.12.2020 ir jauns materiāls, kur vairs atkarība no 17.datuma nav minēta, identiskam piemēram ir cita deklarēšanas kārtība -kas sakrīt ar seminārā pausto. Būtu vismaz seminārā minējuši, ka iepriekš ir bijuši kļūdaini informatīvie materiāli – ka nu VID ir pārdomājis un nolēmis instruēt atbilstoši likuma pantā noteiktajam!

Jaunā nodokļu deklarēšanas un nomaksas kārtība pēc vienotā nodokļu konta ieviešanas radījusi grāmatvežiem dažādus jautājumus, kā rīkoties konkrētās situācijās. Viena no iespējamām situācijām – ar atvaļinājuma naudas izmaksu saistīto nodokļu nomaksa un deklarēšana atskaitēs.

Jautājums: Ja atvaļinājuma naudu izmaksā 15.februārī: 1) līdz kuram datumam jāsamaksā IIN? 2) kura mēneša atskaitē jāiekļauj bruto un sociālais nodoklis (atvaļinājums no 15-25.februārim)? 3) kura mēneša atskaitē jāiekļauj IIN?

Atbildi sniedz Marija Radzjušonoka, Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu pārvaldes galvenā nodokļu inspektore:

“Pēc jaunās kārtības (saskaņā ar likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 17. panta 5. daļu) ir noteikts, ka, izmaksājot atvaļinājuma naudu, nodokli jāietur līdz sekojošā mēneša 23. datumam. Tas nozīmē, ka, ja atvaļinājuma nauda izmaksāta 15. februārī, nodoklis būtu jāsamaksā līdz 23. martam. Iedzīvotāju ienākuma nodokli, kā arī sociālās iemaksas šajā gadījumā būtu jādeklarē līdz 17. martam, iesniedzot darba devēja ziņojumu par februāri, kur tiks deklarēts bruto ienākums (atvaļinājuma nauda un arī alga) un nodokļi.”

Atbilde uz jautājumu izskanēja Valsts ieņēmumu dienesta organizētā tiešsaistes seminārā “Algas nodokļu aprēķins 2021. gadā”.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: