0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

BIZNESSLIETVEDĪBAKā un kāpēc dzēst sīkdatnes savā ierīcē?

Kā un kāpēc dzēst sīkdatnes savā ierīcē?

Datu aizsardzība neaprobežojas tikai ar savas personīgās informācijas, piemēram, vārda un uzvārda aizsardzību, bet ietver arī vajadzību rūpīgi izvērtēt savas tiešsaistes darbības. Kaut arī internetā ne vienmēr tiek apstrādāts tieši mūsu vārds un uzvārds, tīmekļa vietņu uzturētāji caur sīkdatņu iespējām un citiem pakalpojumiem (iestatījumiem) var ievākt arī plašāku informāciju par mums, piemēram, par mūsu iepirkšanās paradumiem, kā arī apkopot datus par mūsu interesēm un vajadzībām -  sākot no vispārējām un beidzot ar ļoti konkrētām, brīdina Datu Valsts inspekcija. To, ka mums ir plāns iegādāties jaunu automašīnu, internets nav uzminējis tāpat vien.…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Sīkdatņu ievākšana un cenu norādīšana – kas jāievēro interneta veikaliem
Ilustrācija: © TarikVision – stock.adobe.com

Datu aizsardzība neaprobežojas tikai ar savas personīgās informācijas, piemēram, vārda un uzvārda aizsardzību, bet ietver arī vajadzību rūpīgi izvērtēt savas tiešsaistes darbības. Kaut arī internetā ne vienmēr tiek apstrādāts tieši mūsu vārds un uzvārds, tīmekļa vietņu uzturētāji caur sīkdatņu iespējām un citiem pakalpojumiem (iestatījumiem) var ievākt arī plašāku informāciju par mums, piemēram, par mūsu iepirkšanās paradumiem, kā arī apkopot datus par mūsu interesēm un vajadzībām -  sākot no vispārējām un beidzot ar ļoti konkrētām, brīdina Datu Valsts inspekcija.

To, ka mums ir plāns iegādāties jaunu automašīnu, internets nav uzminējis tāpat vien. Saites, kuras apmeklējam, informāciju, kuru meklējam meklētājprogrammās, lietotnes, kuras lejupielādējam, kopā veido mūsu intereses un kopējo tēlu. Ja pēdējā laikā aktīvi interesējamies par tādiem jautājumiem kā “kas darāms, lai saņemtu auto kredītu?”, “kur atrast labas mazlietotas automašīnas?”, “vai elektroauto lietošana ir izdevīga?”, tad, šo visu informāciju apkopojot, veidojas mūsu “profils”, un attiecīgi, ievērojot mūsu izvēlētos privātuma iestatījumus un akceptētās sīkdatnes, mums tiks piedāvāts saturs, kas atbilstu šiem un līdzīgiem jautājumiem.

Tas, kā mēs tālāk izmantojam šo informāciju, gan ir mūsu rokās. Labākajā gadījumā stingri izsvērsim, vai tas viens produkts, ko bieži redzam reklāmās, mums tiešām ir vajadzīgs, bet varbūt padosimies spiedienam un preci iegādāsimies.

Daļēji šī mūsu tīmekļa “profila” izveide sākas ar sīkdatņu paziņojuma izlasīšanu un izvēles sīkdatņu akceptēšanu. Ir arī gadījumi, kad tīmekļa vietnes uzturētājs nav pienācīgi parūpējies par savas lapas apmeklētāju un lēmumu piekrist izvēles sīkdatnēm jau ir izdarījis mūsu vietā vai arī paziņojumu jeb uznirstošo logu par sīkdatņu iespējām nemaz savai tīmekļa vietnei nav izveidojis. Šāda prakse būtiski ierobežo apmeklētāju izvēles tiesības.

Tāpēc svarīgi zināt, kā dzēst sīkdatnes, kas uzkrātas mūsu ierīcēs (viedtālruņos, planšetēs, datoros), tādējādi izvēloties, ko internets rādīs mums turpmāk un nosacīti atstājot tam par sevi “baltu lapu”.

Sīkdatņu dzēšana Google Chrome

Sīkdatņu dzēšana Microsoft Edge

Sīkdatņu dzēšana Mozilla Firefox

Šādu dzēšanu var veikt jebkurā laikā vai periodiski, piemēram, reizi mēnesī katrā no ierīcēm, kuras lietojat. Tāpat tiks piedāvāta iespēja dzēst visas sīkdatnes (sauktas arī par sīkfailiem vai cookies) vai, piemēram, pēdējā nedēļā uzkrātās.

"Bilances" abonēšanai - dažādas iespējas. Izvēlies sev izdevīgāko!

Interesenti var izvēlēties, kā abonēt un lasīt BILANCI - to iespējams saņemt gan drukātā veidā savā pastkastītē, gan lasīt e-vidē portālā tiešsaistē, gan izvēlēties Grāmatveža komplektu vai Bilances Zelta komplektu, kam arī iespējams gan papīra, gan elektroniskais formāts. Uzziniet vairāk, kādas iespējas piedāvā katrs no variantiem!