0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBAKad būs jāiesniedz autoratlīdzības saņēmēja deklarācija par 2021. gada otro pusgadu?

Kad būs jāiesniedz autoratlīdzības saņēmēja deklarācija par 2021. gada otro pusgadu?

Ikars Kubliņš, BilancePLZ

Likumdevējs noteicis, ka autoratlīdzību saņēmējiem par 2021. gada otro pusgadu būs iesniedzama īpašā autoratlīdzības saņēmēja deklarācija, kuru vajadzēs iesniegt līdz 2022. gada 28. februārim. Šīs deklarācijas būs jāiesniedz trijos gadījumos: ja autordarba pasūtītājs nebūs samaksājis nodokļus par izmaksātajām autoratlīdzībām ja autoratlīdzības izmaksājuši vairāki pasūtītāji ja autoratlīdzības ienākums gūts ārvalstīs Autoratlīdzības saņēmēja deklarācijas sagatave būs pieejama Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (deklarācijā jau būs ielasīti dati no autoratlīdzības izmaksātāju nākamajā mēnesī pēc izmaksas iesniegtajiem ziņojumiem). Ja autors deklarāciju neiesniegs, tad VID 2022. gada 5. martā aprēķinās nodokli no sev zināmajiem datiem un paziņos to autoram EDS, vienlaikus ar šo paziņošanu…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Likumdevējs noteicis, ka autoratlīdzību saņēmējiem par 2021. gada otro pusgadu būs iesniedzama īpašā autoratlīdzības saņēmēja deklarācija, kuru vajadzēs iesniegt līdz 2022. gada 28. februārim.

Šīs deklarācijas būs jāiesniedz trijos gadījumos:

  • ja autordarba pasūtītājs nebūs samaksājis nodokļus par izmaksātajām autoratlīdzībām
  • ja autoratlīdzības izmaksājuši vairāki pasūtītāji
  • ja autoratlīdzības ienākums gūts ārvalstīs

Autoratlīdzības saņēmēja deklarācijas sagatave būs pieejama Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (deklarācijā jau būs ielasīti dati no autoratlīdzības izmaksātāju nākamajā mēnesī pēc izmaksas iesniegtajiem ziņojumiem).

Ja autors deklarāciju neiesniegs, tad VID 2022. gada 5. martā aprēķinās nodokli no sev zināmajiem datiem un paziņos to autoram EDS, vienlaikus ar šo paziņošanu uzskatot, ka deklarācija ir iesniegta. Aprēķināto iedzīvotāju ienākuma nodokli autoram būs jāsamaksā līdz 2022. gada 23. jūnijam.

Jāatceras, ka iedzīvotāju gada ienākumu deklarācija nav tas pats, kas īpašā autoratlīdzības saņēmēja deklarācija. 2021. gada otrā pusgada autoratlīdzību deklarācijā norādītajiem ienākumiem netiek piemērots progresīvais IIN (t.i., tie netiek ieskaitīti kopējā ienākumu “katlā”), taču tiem arī nevar piemērot ne attaisnotos izdevumus, ne autoratlīdzības izdevumu normas, ne diferencēto neapliekamo minimumu, ne arī atvieglojumus.

Informāciju par autoratlīdzību režīma izmaiņām 22. janvāra Valsts ieņēmumu dienesta seminārā sniedza VID Nodokļu pārvaldes fizisko personu nodokļu daļas galvenā nodokļu inspektore Sandra Podniece.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: