0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBAKam 1. martā jāveic alkoholisko dzērienu un akcīzes nodokļa marku krājumu inventarizācija?

Kam 1. martā jāveic alkoholisko dzērienu un akcīzes nodokļa marku krājumu inventarizācija?

Pēc Valsts ieņēmumu dienesta informācijas

Ņemot vērā, ka šī gada 1. martā mainās akcīzes nodokļa likmes visiem alkoholisko dzērienu veidiem, uzskaitē esošo alkoholisko dzērienu krājumu inventarizācija saistībā ar akcīzes nodokļa likmju maiņu jāveic visām personām, kam ir spēkā esoša speciālā atļauja (licence): reģistrēta saņēmēja darbībai, ja speciālās atļaujas (licences) darbības ietvaros atļautas darbības ar alkoholiskajiem dzērieniem; alkoholisko dzērienu vairumtirdzniecībai; alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecībai; alus mazumtirdzniecībai. Alkoholisko dzērienu akcīzes nodokļa marku krājumu inventarizācija saistībā ar akcīzes nodokļa likmju maiņu jāveic apstiprinātam noliktavas turētājam, ja pēc stāvokļa 2024. gada 1. martā apstiprināta noliktavas turētāja uzskaitē ir akcīzes nodokļa markas, par…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Akcīzes nodoklis alkoholam
Foto: Sal Media, Unsplash.com

Ņemot vērā, ka šī gada 1. martā mainās akcīzes nodokļa likmes visiem alkoholisko dzērienu veidiem, uzskaitē esošo alkoholisko dzērienu krājumu inventarizācija saistībā ar akcīzes nodokļa likmju maiņu jāveic visām personām, kam ir spēkā esoša speciālā atļauja (licence):

  • reģistrēta saņēmēja darbībai, ja speciālās atļaujas (licences) darbības ietvaros atļautas darbības ar alkoholiskajiem dzērieniem;
  • alkoholisko dzērienu vairumtirdzniecībai;
  • alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecībai;
  • alus mazumtirdzniecībai.

Alkoholisko dzērienu akcīzes nodokļa marku krājumu inventarizācija saistībā ar akcīzes nodokļa likmju maiņu jāveic apstiprinātam noliktavas turētājam, ja pēc stāvokļa 2024. gada 1. martā apstiprināta noliktavas turētāja uzskaitē ir akcīzes nodokļa markas, par kurām akcīzes nodoklis samaksāts kādā no iepriekšējiem taksācijas periodiem.

Alkoholisko dzērienu akcīzes nodokļa marku krājumu inventarizācija nav jāveic, ja par akcīzes nodokļa markām akcīzes nodoklis nav samaksāts līdz 2024. gada 1. martam, kā arī ja tās ir atdotas Valsts ieņēmumu dienestam (VID) glabāšanā līdz to identificēšanai.

Veicot alkoholisko dzērienu un akcīzes nodokļa marku krājumu inventarizāciju saistībā ar akcīzes nodokļa likmes maiņu, inventarizācijas norisē jāņem vērā vispārīgās inventarizācijas norises prasības, kas noteiktas normatīvajos aktos par grāmatvedības kārtošanu, kā to paredz Grāmatvedības likums.

Inventarizācijas veicējs izvēlas VID piedāvāto inventarizācijas saraksta veidlapas paraugu, vai patstāvīgi izvēlas inventarizācijas saraksta formu un sagatavošanas veidu, ņemot vērā likuma “Par akcīzes nodokli” Pārejas noteikumu 12.3 un 12.4 punktā noteiktās prasības.

Lai aprēķinātu akcīzes nodokļa starpību konkrētai alkoholiskā dzēriena pozīcijai, no akcīzes nodokļa summas, kas aprēķināta pēc likmes, kas stājas spēkā no 1. martu, jāatņem akcīzes nodokļa summa, kas aprēķināta pēc likmes, kas bija spēkā līdz šī gada 29. februārim.

Vairāk uzziniet VID metodiskajā materiālā "Par alkoholisko dzērienu inventarizāciju un akcīzes nodokļa starpības summas aprēķināšanu saistībā ar akcīzes nodokļa likmju maiņu 2024. gada 1. martā".

Pielikumā veidlapa: “Alkoholisko dzērienu inventarizācija 2024. gada 1. martā"

Lasiet arī: Piedāvājam atsvaidzināt zināšanas, noskatoties 14. februāra e-semināra "Akcīzes nodoklis. izmaiņas un jaunumi 2024. gadā" videoierakstu. Lektors: Dr.oec. Māris Jurušs, Rīgas Tehniskās universitātes Muitas un nodokļu katedras asociētais profesors. Šeit Jūs varat iepazīties ar e-semināra demo ierakstu:
 

Iegādāties e-semināra video