0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻICITIAkcīzes nodokļa nomaksa starpvalstu tālpārdošanas darījumos no 1. jūlija

Akcīzes nodokļa nomaksa starpvalstu tālpārdošanas darījumos no 1. jūlija

Pēc VID informācijas

Šā gada 1. jūlijā stāsies spēkā izmaiņas Eiropas Savienības (ES) tiesību aktos e-komercijas jomā un mainīsies Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) noteikumi par pārrobežu darījumiem starp uzņēmumiem un patērētājiem (B2C). Paplašinātais īpašā PVN režīma piemērošanas tvērums (One Stop Shop (OSS)), radīs iespēju reģistrēties vienā dalībvalstī un veikt PVN samaksu par jebkādiem darījumiem, kas veikti e-vidē īpašā PVN režīma ietvaros. Šo izmaiņu pamatojums ir novērst šķēršļus pārrobežu tirdzniecībai tiešsaistē un risināt problēmas, kas izriet no PVN režīmiem attiecībā uz preču tālpārdošanu un zemas vērtības sūtījumu importu. Paplašinātais īpašais PVN režīma tvērums OSS (One Stop Shop) uz akcīzes nodokļa nomaksu neattiecas, līdz ar…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Šā gada 1. jūlijā stāsies spēkā izmaiņas Eiropas Savienības (ES) tiesību aktos e-komercijas jomā un mainīsies Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) noteikumi par pārrobežu darījumiem starp uzņēmumiem un patērētājiem (B2C). Paplašinātais īpašā PVN režīma piemērošanas tvērums (One Stop Shop (OSS)), radīs iespēju reģistrēties vienā dalībvalstī un veikt PVN samaksu par jebkādiem darījumiem, kas veikti e-vidē īpašā PVN režīma ietvaros. Šo izmaiņu pamatojums ir novērst šķēršļus pārrobežu tirdzniecībai tiešsaistē un risināt problēmas, kas izriet no PVN režīmiem attiecībā uz preču tālpārdošanu un zemas vērtības sūtījumu importu.

Paplašinātais īpašais PVN režīma tvērums OSS (One Stop Shop) uz akcīzes nodokļa nomaksu neattiecas, līdz ar to pēc 2021.gada 1.jūlija attiecībā uz akcīzes nodokļa nomaksu būs spēkā līdz šim esošā kārtība.

Attiecībā uz neharmonizētām akcīzes precēm – kafiju un bezalkoholiskajiem dzērieniem, akcīzes nodokļa maksātājs ir citas dalībvalsts persona, kas realizē bezalkoholiskos dzērienus vai kafiju, izmantojot distances līgumu.

Līdz ar to citas dalībvalsts komersants, kurš realizē kafiju vai bezalkoholiskos dzērienus Latvijas patērētājiem, izmantojot distances līgumu, ir atbildīgs par akcīzes nodokļa nomaksu un deklarēšanu Latvijā.

Citas dalībvalsts persona, kas realizē bezalkoholiskos dzērienus vai kafiju, izmantojot distances līgumu, to nodošanai patēriņam Latvijas Republikā, samaksā akcīzes nodokli valsts budžetā vienotajā nodokļu kontā 5 darbdienu laikā pēc attiecīgo akcīzes preču realizācijas un Kafijas un bezalkoholisko dzērienu akcīzes nodokļa deklarāciju Ministru kabineta 2010.gada 30.marta noteikumos Nr.300 "Noteikumi par akcīzes nodokļa deklarācijas veidlapām un to aizpildīšanas kārtību" noteiktajā kārtībā iesniedz 3 darbdienu laikā pirms noteiktā akcīzes nodokļa samaksas termiņa. Līdz ar to citas dalībvalsts komersantam akcīzes nodokļa nomaksas vajadzībām kā līdz šim būs jāreģistrējas Latvijā kā nodokļu maksātājam.

Tātad, ja citas dalībvalsts nodokļu maksātājam ir jāreģistrējas Latvijā tikai akcīzes nodokļa nomaksas vajadzībām, tam Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir jāiesniedz šādi dokumenti:

  • iesniegums brīvā formā, norādot reģistrācijas iemeslu – akcīzes nodokļa nomaksas vajadzībām vai veidlapa “Nodokļu maksātāja (cita subjekta) reģistrācijas lapa”;
  • attiecīgās valsts reģistra izdruka, kurā ir norādīta informācija par uzņēmumu, t.i., uzņēmuma nosaukums, reģistrācijas numurs, adrese, dati par amatpersonām.

Vienlaikus ir jāsaņem tiesības piekļūšanai VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmai. Vairāk informācijas par Elektroniskās deklarēšanas sistēmas lietotāju reģistrāciju ir VID tīmekļvietnes sadaļā Elektroniskās deklarēšanas sistēma.

Ja citas dalībvalsts nodokļu maksātājs bija reģistrēts VID kā akcīzes nodokļa un pievienotās vērtības nodokļa maksātājs, tad tas pēc izslēgšanas no VID pievienotās vērtības nodokļa reģistra var turpināt maksāt akcīzes nodokli, izmantojot tam piešķirto pievienotās vērtības nodokļa maksātāja reģistrācijas numuru, jo tas vienlaicīgi ir arī nodokļa maksātāja reģistrācijas numurs.

Attiecībā uz alkoholisko dzērienu tālpārdošanu – par akcīzes nodokļa samaksu alkoholiskajiem dzērieniem, kas nodoti patēriņam citā ES dalībvalstī un iegādāti, izmantojot distances līgumu, ir atbildīga fiziskā persona, kas saskaņā ar likuma “Par akcīzes nodokli” 26.pantu saņem akcīzes preces Latvijā. Tādējādi, alkoholisko dzērienu tālpārdošanas gadījumos akcīzes nodokļa samaksas pienākums ir alkoholisko dzērienu saņēmējam Latvijā, kuram ir nodokļu maksātāja reģistrācijas numurs un piekļuve Elektroniskās deklarēšanas sistēmai.

Tabakas izstrādājumus, elektroniskās smēķēšanas ierīces un uzpildes tvertnes aizliegts pārdot un iegādāties ar distances līguma palīdzību, tajā skaitā ārpus Eiropas Savienības dalībvalsts vai Eiropas Ekonomikas zonas valsts teritorijas.