0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

BIZNESSKonkurences padomei būs jārosina jau ceturtā lieta pret Rīgas brīvostu velkoņu jomā

Konkurences padomei būs jārosina jau ceturtā lieta pret Rīgas brīvostu velkoņu jomā

Augstākās Tiesas Senāta Administratīvo lietu departaments janvāra nogalē apmierināja AS "PKL Flote" kasācijas sūdzību lietā par Konkurences padomes atteikumu ierosināt lietu pret Rīgas brīvostas pārvaldi par tās atteikumu PKL Flote sniegt velkoņu pakalpojumus Rīgas ostā. PKL Flote sniedza velkoņu pakalpojumus Rīgas ostā no 2003. gada līdz 2011. gadam, kad Rīgas brīvostas pārvalde atteicās pagarināt līgumu ar PKL Floteun tādā veidā nodrošināja monopolstāvokli velkoņu pakalpojumu jomā.Ņemot vērā, ka Konkurences padome Rīgas brīvostu bija jau trīs reizes sodījusi par tās dominējošā stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu pret PKL Flote, bet tas Rīgas brīvostas pārvaldi nekādi neatturēja no jauniem pārkāpumiem, privātais velkoņu uzņēmums izlēma vērsties…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Augstākās Tiesas Senāta Administratīvo lietu departaments janvāra nogalē apmierināja AS “PKL Flote” kasācijas sūdzību lietā par Konkurences padomes atteikumu ierosināt lietu pret Rīgas brīvostas pārvaldi par tās atteikumu PKL Flote sniegt velkoņu pakalpojumus Rīgas ostā. PKL Flote sniedza velkoņu pakalpojumus Rīgas ostā no 2003. gada līdz 2011. gadam, kad Rīgas brīvostas pārvalde atteicās pagarināt līgumu ar PKL Floteun tādā veidā nodrošināja monopolstāvokli velkoņu pakalpojumu jomā.Ņemot vērā, ka Konkurences padome Rīgas brīvostu bija jau trīs reizes sodījusi par tās dominējošā stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu pret PKL Flote, bet tas Rīgas brīvostas pārvaldi nekādi neatturēja no jauniem pārkāpumiem, privātais velkoņu uzņēmums izlēma vērsties Konkurences padomē ar lūgumu ierosināt jaunu lietu pret Rīgas brīvostas pārvaldi. Tomēr Konkurences padome atteicās uzsākt lietas izmeklēšanu, norādot, ka Rīgas brīvostai ir rīcības brīvība izlemt, vai velkoņu pakalpojumus sniedz privāti uzņēmumi vai pati Rīgas brīvostas pārvalde monopola apstākļos.

Ievērojot to, ka šādi secinājumi ir tiešā pretrunā Konkurences likumam un Eiropas Savienības tiesu praksei, PKL Flote pārsūdzēja Konkurences padomes lēmumu tiesā. Lai gan Administratīvā apgabaltiesa PKL Flotes pieteikumu noraidīja, Augstākās Tiesas Senāts ir apmierinājis PKL Flotes kasācijas sūdzību un uzdevis Administratīvajai apgabaltiesa lietu izskatīt no jauna.

PKL Flote kopš 2012. gada nogales tiesas ceļā ir atguvusi tiesības sniegt velkoņu pakalpojumus Rīgas ostā. Tādas pašas tiesības ar tiesas lēmumu palīdzību ir izcīnījušas vēl divas privātas kompānijas, kas no Rīgas brīvostas pārvaldes saņēma atteikumu slēgt līgumu. Taču, līdzko privātās kompānijas atgriezās velkoņu tirgū, tāpat kā 2008. gadā, arī tagad ostas kapteinis nekavējoties izdevis jaunas prasības velkoņiem, kas vēlas sniegt pakalpojumus Rīgas ostā. Šīm prasībām atbilst tikai pašas Rīgas brīvostas pārvaldes meitas sabiedrības velkoņi. PKL Flote cer, ka pēc Senāta sprieduma Konkurences padome vērtēs arī šo situāciju, jo no tās primāri cieš klienti, kam nav izvēles iespējas, un Rīgas brīvostā ir konstatējams velkoņu trūkums, jo Rīgas brīvostas pārvalde velkoņu pakalpojumus ar Rīgas ostai būvētajiem velkoņiem sniedz arī Mērsraga ostā un Ventspilī.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: