0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

BIZNESSFINANSESKredītiestādes sola turpmāk nelikt formālus šķēršļus finanšu tehnoloģiju jomas komersantiem

Kredītiestādes sola turpmāk nelikt formālus šķēršļus finanšu tehnoloģiju jomas komersantiem

Latvijas Finanšu nozares asociācijas informācija

  Latvijas Finanšu nozares asociācija paziņojusi, ka atceļ Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas un sankciju ievērošanas politiku un vadlīnijas, tādējādi nozares standartu līmenī vairs neregulējot ar naudas atmazgāšanas novēršanu saistītus jautājumus. Vadlīniju atcelšana nozīmē arī to, ka asociācijas biedriem turpmāk būs plašākas iespējas sadarboties ar finanšu tehnoloģiju uzņēmumiem. Norādāms, ka minētās vadlīnijas savulaik tika noteiktas kā nozares pašregulācijas instruments, vēl pirms detalizētā normatīvā regulējuma no valsts puses. Tajās bija nosprausti galvenie sasniedzamie mērķi un atbilstības kultūras iedzīvināšanai nepieciešamie pamatprincipi naudas atmazgāšanas novēršanas jomā. “Līdz ar vadlīniju atcelšanu nozare arī izslēgusi formālus,…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

 

Nauda glaze
Foto: Unsplash

Latvijas Finanšu nozares asociācija paziņojusi, ka atceļ Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas un sankciju ievērošanas politiku un vadlīnijas, tādējādi nozares standartu līmenī vairs neregulējot ar naudas atmazgāšanas novēršanu saistītus jautājumus. Vadlīniju atcelšana nozīmē arī to, ka asociācijas biedriem turpmāk būs plašākas iespējas sadarboties ar finanšu tehnoloģiju uzņēmumiem.

Norādāms, ka minētās vadlīnijas savulaik tika noteiktas kā nozares pašregulācijas instruments, vēl pirms detalizētā normatīvā regulējuma no valsts puses. Tajās bija nosprausti galvenie sasniedzamie mērķi un atbilstības kultūras iedzīvināšanai nepieciešamie pamatprincipi naudas atmazgāšanas novēršanas jomā.

“Līdz ar vadlīniju atcelšanu nozare arī izslēgusi formālus, praksē jau kādu laiku vairs neeksistējošus, šķēršļus augsta riska nozaru apkalpošanā. Piemēram, ne visas kredītiestādes apkalpo uzņēmumus, kas savā darbībā pamatā izmanto elektronisko naudu vai virtuālās valūtas, ņemot vērā ar uzraudzību saistītos izaicinājumus, bet ir arī kredītiestādes, kas ir ne tikai paudušas gatavību šādas nozares apkalpot, bet pat minējušas šo industriju kā daļu no savu klientu mērķgrupas”, apstiprina Laima Letiņa, Finanšu nozares asociācijas padomniece .

Vadlīniju atcelšana nozīmē arī to, ka nozare arī vairs netiek nosaukta par nesamērīgu risku un ir iespējams apgalvot, ka Latvijas finanšu sektorā netiek izolētas atsevišķas klientu kategorijas, balstoties uz to augstajiem riskiem.

“Par birokrātijas ierobežošanu tirgus attīstības nolūkos esam runājuši jau kādu laiku, un prieks, ka dialogs starp finanšu nozares dalībniekiem rezultējies ar pirmajiem konkrētajiem soļiem tirgus demokratizēšanā. Ieguvēji no plašākas sadarbības būs visi – uzņēmējiem būs jaunas iespējas savus pakalpojumus piedāvāt gan vietējā vidē, gan starptautiski, savukārt komercbankām būs iespēja apkalpot jaunus klientu segmentus un paplašināt savu skatījumu inovāciju jomā. Ceram uz praktisku sadarbību ar Latvijas komercbankām nākotnē,” teic Reinis Znotiņš, Latvijas Blokķēdes attīstības asociācijas izpilddirektors.

Lasiet arī: