0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

VISI RAKSTILauksaimniekiem plāno papildu finansējumu no valsts budžeta

Lauksaimniekiem plāno papildu finansējumu no valsts budžeta

Zemkopības ministrija (ZM) šodien, 30. aprīlī, valdībā iesniedza Informatīvo ziņojumu "Par nepieciešamo papildu finansējumu lauku ceļu sakārtošanai 2014.–2020.gadam". Tā kā Latvija no 2014. līdz 2019. gadam no ES budžeta tiešajos maksājumos joprojām saņems vismazākos platības maksājumus no ES dalībvalstīm, kā arī, ņemot vērā kritisko situāciju Latvijas lauku ceļos, kas kavē lauku saimniecību attīstību un konkurenci, ZM ierosina nākamajā plānošanas periodā paredzēt papildu valsts līdzfinansējumu 129 miljonus latu Latvijas lauksaimniekiem no valsts budžeta, lai samazinātu konkurences kropļojumus ES koptirgū un palielinātu kopējā finansējuma apmēru tiešajam atbalstam un lauku attīstībai 2014.–2020. gadā. Papildu…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Lauksaimniecība
Foto: I. Kubliņš, Plz.lv. PhotoRiga.com

Zemkopības ministrija (ZM) šodien, 30. aprīlī, valdībā iesniedza Informatīvo ziņojumu "Par nepieciešamo papildu finansējumu lauku ceļu sakārtošanai 2014.–2020.gadam".

Tā kā Latvija no 2014. līdz 2019. gadam no ES budžeta tiešajos maksājumos joprojām saņems vismazākos platības maksājumus no ES dalībvalstīm, kā arī, ņemot vērā kritisko situāciju Latvijas lauku ceļos, kas kavē lauku saimniecību attīstību un konkurenci, ZM ierosina nākamajā plānošanas periodā paredzēt papildu valsts līdzfinansējumu 129 miljonus latu Latvijas lauksaimniekiem no valsts budžeta, lai samazinātu konkurences kropļojumus ES koptirgū un palielinātu kopējā finansējuma apmēru tiešajam atbalstam un lauku attīstībai 2014.–2020. gadā.

Papildu valsts līdzfinansējums ļaus izlīdzināt atšķirības starp trīs Baltijas valstu lauksaimniekiem, kompensējot iztrūkumu ES tiešajos maksājumos, un aptuveni 39,8 miljonus latu novirzīt papildu valsts tiešajiem maksājumiem 2014. gadā. Pārējie 89,2 miljoni latu nonāks ieguldījumos vietējo pašvaldību ceļu sakārtošanai, kas saistīti ar lauku teritorijas uzņēmējdarbību.

Ministru kabinets otrdien uzdeva Finanšu ministrijai, plānojot vidēja termiņa budžetu, paredzēt līdzfinansējuma palielinājumu ZM par 129 miljoniem latu 2014.–2020. gadā. Savukārt ZM jānodrošina ar nacionālo līdzfinansējumu saistīto nosacījumu iekļaušana politikas plānošanas dokumentā - Lauku attīstības programmā.

Ja trīspusējās sarunās starp Eiropas Parlamentu, Eiropas Padomi un Eiropas Komisiju (trialogā) tiks atbalstīts Eiropas Parlamenta priekšlikums, kas paredz Latvijai papildu finansējumu tiešajiem maksājumiem, ZM vēlreiz būs jāiesniedz informācija par nepieciešamo finansējumu Latvijai tiešajiem maksājumiem un lauku attīstībai 2014.–2020.gadam izskatīšanai Ministru kabineta sēdē.