0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

VISI RAKSTILDDK: Ministru kabinets virza noraidītu projektu

LDDK: Ministru kabinets virza noraidītu projektu

Neskatoties uz sociālā partnera – Latvijas Darba devēju konfederācijas (turpmāk – LDDK)  un nozares ekspertu iebildumiem, Ministru kabinets slēgtajā daļā  26.jūnijā ir skatījis instrukcijas projektu par jaunu elektronisko sakaru tīklu izveidi valsts iestāžu saziņai ārkārtas situācijās, informē Agnese Alksne, LDDK korporatīvās sociālās atbildības un komunikācijas eksperte. Zīmīgi, ka Ministru kabineta noteikumu projekts "Ārkārtas situāciju valsts elektronisko sakaru tīkla nodrošināšanas un lietošanas kārtība" (turpmāk – Instrukcija) pēc ilgstoša (gandrīz gada garumā) un nesekmīga saskaņošanas procesa, 14.jūnijā tika noraidīts, bet jau nepilnas divas nedēļas vēlāk – 26.jūnijā Ministru kabineta sēdes slēgtajā daļā tika pieņemts Instrukcijas projekts ar identisku nosaukumu. Diemžēl sociālajiem partneriem…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Neskatoties uz sociālā partnera – Latvijas Darba devēju konfederācijas (turpmāk – LDDK)  un nozares ekspertu iebildumiem, Ministru kabinets slēgtajā daļā  26.jūnijā ir skatījis instrukcijas projektu par jaunu elektronisko sakaru tīklu izveidi valsts iestāžu saziņai ārkārtas situācijās, informē Agnese Alksne, LDDK korporatīvās sociālās atbildības un komunikācijas eksperte.

Zīmīgi, ka Ministru kabineta noteikumu projekts “Ārkārtas situāciju valsts elektronisko sakaru tīkla nodrošināšanas un lietošanas kārtība” (turpmāk – Instrukcija) pēc ilgstoša (gandrīz gada garumā) un nesekmīga saskaņošanas procesa, 14.jūnijā tika noraidīts, bet jau nepilnas divas nedēļas vēlāk – 26.jūnijā Ministru kabineta sēdes slēgtajā daļā tika pieņemts Instrukcijas projekts ar identisku nosaukumu. Diemžēl sociālajiem partneriem līdz šim nav bijis iespējams ar to iepazīties.

LDDK ģenerāldirektore. Līga Menģelsone: „Veids, kā tiek pieņemts šāds valstiski svarīgs normatīvais akts, ir nepieņemams. Tāpēc, kopīgi ar Latvijas Informācijas un komunikāciju tehnoloģijas asociāciju (turpmāk – LIKTA), aicinām atbildīgās amatpersonas sniegt skaidrojumu, vai jaunajā nacionālas nozīmes Instrukcijā ir iekļauti visi tie ierosinājumi, uz kuriem norādīja gan LDDK, gan nozares pārstāvji un eksperti.”

Nozares asociācijas un uzņēmēji jau sākotnēji norādīja uz virkni nepilnību šī projekta ietvaros, kas negatīvi ietekmē konkurenci tirgū. Turklāt pastāv bažas ne tikai par tirgus iespējamo kropļošanu un negodīgu konkurenci, bet arī par izmaksām iecerētā tīkla veidošanai.

LIKTA prezidente Signe Bāliņa: „Esmu neizpratnē par šādu atbildīgo amatpersonu rīcību, kas, neņemot vērā atbildīgās nozares ekspertu ieteikumus, virza tik svarīgus jautājumus, kā valsts drošībai nepieciešamās saziņas iespējas ārkārtas situācijās, kas rada neizpratni nozares komersantu vidū.”

LDDK un LIKTA aicina Ministru kabinetu sniegt skaidrojumu par 26.jūnija sēdes slēgtajā daļā apstiprināto Instrukciju un to, vai izskatīšanas gaitā ir ņemti vērā iepriekš izteiktie iebildumi un ierosinājumi.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: