Līdz 15. februārim jāiesniedz dati par būvlaukumā nodarbināto personu darba laiku

(0)

Lai mazinātu ēnu ekonomiku būvniecības sektorā, 2017. gada 1. oktobrī būvniecībā tika ieviesta elektroniskā darba laika uzskaite. No šā gada 1. janvāra elektroniskās darba laika uzskaites sistēma (EDLUS) ir jāievieš ne tikai būvlaukumos, kuros tiek veikta jaunas trešās grupas būves būvniecība vai tiek veikti būvdarbi virs viena miljona eiro, bet arī tad, ja būvdarbu izmaksas veido 350 000 eiro un vairāk.

Elektroniskās darba laika uzskaites ieviešana būvniecībā tiek īstenota divos posmos. Pirmajā posmā no 2017. gada 1. oktobra EDLUS tiek lietots būvlaukumos, savukārt otrajā posmā no 2020. gada 1. februāra tiek sākta EDLUS uzkrāto datu nodošana glabāšanai vienotajā elektroniskās darba laika uzskaites datubāzē (VEDLUDB), kas ir Būvniecības informācijas sistēmas (BIS) sastāvdaļa. Pirmo reizi EDLUS uzkrātie dati glabāšanai VEDLUDB jānodod ir līdz šā gada 15. februārim.

Šā gada 1. februārī spēkā stājās Ministru kabineta (MK) 2020. gada 7. janvāra noteikumi Nr. 21 “Kārtība, kādā elektroniskās darba laika uzskaites sistēmas dati sniedzami iekļaušanai vienotajā elektroniskās darba laika uzskaites datubāzē, un prasības elektroniskās darba laika uzskaites sistēmas ārējai drošības pārbaudei un auditācijas pierakstiem”, kas nosaka, kārtību, kādā EDLUS dati sniedzami iekļaušanai VEDLUDB, prasības EDLUS auditācijas pierakstu veidošanai, uzglabāšanai un izsniegšanai, kā arī nosaka prasības personai, kas var veikt EDLUS ārējo drošības pārbaudi.

No šā gada 3. februāra galvenajam būvdarbu veicējam jau ir iespēja VEDLUDB reģistrēt būvlaukumus.

Būtiski, ka galvenajam būvdarbu veicējam ir pienākums iesniegt informāciju VEDLUDB par jaunas trešās grupas būves būvniecības uzsākšanu vai par tādu būvdarbu uzsākšanu, kuru izmaksas ir 350 000 eiro vai vairāk. Tas ir jāizpilda ne vēlāk kā piecu darbdienu laikā pēc būvdarbu sākšanas.

Tātad ne vēlāk kā līdz 15. februārim (un turpmāk katru mēnesi līdz 15. datumam par iepriekšējo mēnesi) galvenajam būvdarbu veicējam VEDLUDB ir jāiesniedz EDLUS:

  • reģistrētie dati par būvlaukumā nodarbināto personu darba laiku,
  • informācija par noslēgto līgumu ar būvniecības ierosinātāju,
  • informācija par visiem ar saviem apakšuzņēmējiem iepriekšējā mēnesī noslēgtajiem būvdarbu līgumiem, kuru līguma summa ir 15 000 eiro vai vairāk.

Informācija par visiem ar saviem apakšuzņēmējiem iepriekšējā mēnesī noslēgtajiem būvdarbu līgumiem, kuru līguma summa ir 15 000 eiro vai vairāk, VEDLUDB ir jāiesniedz arī visiem apakšuzņēmējiem, kuri strādā būvlaukumos, kuros ir ieviešama EDLUS, un kuri iepriekšējā mēnesī noslēguši šādus līgumus. Minētais pienākums apakšuzņēmējiem ir jāizpilda ne vēlāk kā līdz šā gada 15. februārim un turpmāk katru mēnesi līdz 15. datumam par iepriekšējo mēnesi.

Tāpat noteikumi paredz, ka no 2020. gada 1. aprīļa galvenajam būvdarbu veicējam vienu reizi diennaktī ir jāaprēķina EDLUS auditācijas pierakstu kopas kontrolsumma un tā jānodod VEDLUDB.

Savukārt prasības par EDLUS ārējās drošības pārbaudes veikšanu stāsies spēkā šā gada 1. jūnijā.

Finanšu ministrijas sagatavotā infografika

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Novērtējiet šo rakstu
(0)