0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

VISI RAKSTIMaksimālā apjomā izsniegts pirmais mezanīna aizdevums

Maksimālā apjomā izsniegts pirmais mezanīna aizdevums

Latvijas Garantiju aģentūra (LGA) ir piešķīrusi maksimālo mezanīna aizdevuma summu - 700 000 latu apmērā SIA „Cēsu Miesnieks” ražotnes iegādei un paplašināšanai, informē Latvijas Garantiju aģentūra. Mezanīna aizdevums, kas izsniegts kopā ar AS „Norvik Banka” finansējumu, tiks izmantots gaļas pārstrādes jomā strādājoša uzņēmuma attīstīšanai. Mezanīna aizdevums Latvijā ir salīdzinoši jauns finanšu instruments un LGA ir tā ieviešanas celmlauži. Aizdevuma mērķis ir sniegt Latvijas komersantiem ilgtermiņa finansējumu papildus bankas izsniegtajam aizdevumam. To izsniedz, lai segtu ieguldījumu projekta izmaksas, kas saistītas ar jauna komersanta izveidi, esoša komersanta paplašināšanu, produkcijas dažādošanu ar jauniem produktiem un vispārējā ražošanas procesa būtisku maiņu. Mezanīna aizdevuma minimālais…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Latvijas Garantiju aģentūra (LGA) ir piešķīrusi maksimālo mezanīna aizdevuma summu - 700 000 latu apmērā SIA „Cēsu Miesnieks” ražotnes iegādei un paplašināšanai, informē Latvijas Garantiju aģentūra. Mezanīna aizdevums, kas izsniegts kopā ar AS „Norvik Banka” finansējumu, tiks izmantots gaļas pārstrādes jomā strādājoša uzņēmuma attīstīšanai.

Mezanīna aizdevums Latvijā ir salīdzinoši jauns finanšu instruments un LGA ir tā ieviešanas celmlauži. Aizdevuma mērķis ir sniegt Latvijas komersantiem ilgtermiņa finansējumu papildus bankas izsniegtajam aizdevumam. To izsniedz, lai segtu ieguldījumu projekta izmaksas, kas saistītas ar jauna komersanta izveidi, esoša komersanta paplašināšanu, produkcijas dažādošanu ar jauniem produktiem un vispārējā ražošanas procesa būtisku maiņu.

Mezanīna aizdevuma minimālais apmērs ir 100 000 latu, bet maksimālais - 700 000 latu. Aizdevuma apmērs nedrīkst pārsniegt 40 % no ieguldījumu projekta kopējām izmaksām un tā atmaksas maksimālais termiņš ir 10 gadi.

Latvijas uzņēmējiem šāds aizdevuma veids dod iespēju saņemt projekta realizācijai nepieciešamo summu no diviem avotiem – bankas un LGA.  Aizdevuma daļa, ko izsniedz LGA, ir pakārtota bankas kredītam, tās pamatsumma var tikt atmaksāta jebkurā aizdevuma perioda laikā un pirmos divus gadus uzņēmējam jāmaksā samazināta procentu likme.

Ivars Golsts, LGA direktors, uzteic Latvijas uzņēmēju un banku spēju reaģēt uz jauniem finanšu atbalsta veidiem, ko LGA piedāvā Latvijas uzņēmējdarbības veicināšanai. Uzņēmums “Cēsu Miesnieks” un “Norvik Banka” kopīgi strukturējusi un slīpējusi pirmo šāda veida darījumu biznesa plānu īstenošanā, veicinot Latvijas lauksaimniecības produkcijas eksportu.

Līga Langmane, SIA “Cēsu Miesnieks” valdes locekle, uzsver, ka gaļas pārstrāde ir viens no pārtikas ražošanas segmentiem, kas cieši saistīts ar lopkopības un lauksaimniecības attīstību Latvijā, kura pamatā ir būtiskākais Latvijas dabas resurss – zeme. Tāpēc valsts un finanšu sektora atbalsts, jo īpaši ar lauksaimniecību saistītām industrijām, ir būtisks tautsaimniecības izaugsmes veicināšanai.

Saņemtais LGA un Norvik Bankas mezanīna finansējums ir svarīgs atbalsts uzņēmumam šajā sākuma posmā un sniedz SIA “Cēsu miesnieks” iespēju veidot un attīstīt konkurētspējīgu, efektīvu un produktīvu vietējā kapitāla uzņēmumu, kas saražoto produkciju galvenokārt novirza eksporta tirgos. Uzņēmuma biznesa modeļa veiksmes faktors ir ražošanas apjoms un produkta pievienotās vērtības paaugstināšana izmantojot vietējos resursus.

Vairāk par mezanīna aidevumiem lasiet žurnāla "Praktiskais Likumdošanas Ziņnesis publikācijā šeit, kā arī par papildinātajiem nosacījumiem - portālā šeit.

 

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: