NVO pārstāvji rosina topošajā Grāmatvedības likumā iekļaut normu, kas ļautu grāmatvedību kārtot organizācijas vadītājam vai brīvprātīgajam

Sagatavots pēc Latvijas Pilsoniskās alianses informācijas

(0)
Foto: Andrea Piacquadio from Pexels

Priekšlikumus par likumprojektu “Grāmatvedības likums” Finanšu ministrijai iesniegusi arī Latvijas Pilsoniskā alianse. Nevalstisko organizāciju (NVO) – biedrību un nodibinājumu – atzinums veidots, balstoties uz NVO pārstāvju ieteikumiem, kas apkopoti ikmēneša NVO tematisko tikšanās laikā 25. martā.

LPA priekšlikumos norādījusi, ka būtu jānosaka slieksnis, līdz kuram grāmatvedību var vest pats organizācijas vadītājs (tāpat kā tas noteikts reliģisko organizāciju vadītājiem) – likumprojekta pašreizējā redakcijā netiek pieļauta situācija, ka grāmatvedības uzskaiti varētu veikt biedrības vai nodibinājuma izpildinstitūcijas vai pārvaldes institūcijas (valdes) loceklis, kā to paredz Biedrību un nodibinājumu likuma 43. panta otrā daļa.

Tāpat LPA rosina iekļaut likumprojektā atrunu, ka biedrību un nodibinājumu grāmatvedību var vest brīvprātīgais, jo finansiālu apsvērumu dēļ nelielās biedrības un nodibināji nevar atļauties algot grāmatvedības jomas speciālistus – šāds likumprojekta papildinājums ļautu nelielajām biedrībām un nodibinājumiem piesaistīt kvalificētu grāmatvedības jomas speciālistu brīvprātīgā darba formā, kas, savukārt, ļaus sagatavot kvalitatīvus un normatīvo aktu prasībām atbilstošus pārskatus.

LPA vērš uzmanību, ka likumprojekta “Grāmatvedības likums” sākotnējās ietekmes novērtējuma ziņojuma (anotācija) izklāstā nav informācija par projekta ietekmi uz nevalstiskajām organizācijām – arī NVO uzsvēra, ka būtu jāaicina veikt aprēķinus, kā šis likumprojekts ietekmēs visu nevalstisko sektoru, ne tikai uzņēmējus.

Plašāk ar atzinumu var iepazīties šeit.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Novērtējiet šo rakstu
(0)