0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBAKLIENTU IZPĒTE, SANKCIJASNo 1. augusta FID ziņošanas sistēmai goAML jauna versija

No 1. augusta FID ziņošanas sistēmai goAML jauna versija

Finanšu izlūkošanas dienests (FID) no 2023. gada 1. augusta pāriet uz jaunu ziņošanas sistēmas goAML versiju. Jaunā sistēmas versija sekmēs FID darbu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas jomā, saņemot kvalitatīvāku un precīzāku informāciju par aizdomīgiem darījumiem un sliekšņa deklarācijām. goAML sistēmas jaunajā versija 5.2. ir pielāgota globālajām tendencēm finanšu izlūkošanas jomā ar mērķi efektivizēt FID darbu, kā arī ļautu iegūt kvalitatīvākus datus tālākam darbam naudas atmazgāšanas lietu izmeklēšanā un sadarbībā ar citām iesaistītajām institūcijām. goAML sistēmu izstrādājis Apvienoto Nāciju Organizācijas Narkotiku un noziedzības novēršanas birojs (UNODC), un to izmanto vairāk nekā…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Eiropas ilgtspējas ziņošanas standarti
Foto: © alphaspirit – stock.adobe.com

Finanšu izlūkošanas dienests (FID) no 2023. gada 1. augusta pāriet uz jaunu ziņošanas sistēmas goAML versiju. Jaunā sistēmas versija sekmēs FID darbu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas jomā, saņemot kvalitatīvāku un precīzāku informāciju par aizdomīgiem darījumiem un sliekšņa deklarācijām.

goAML sistēmas jaunajā versija 5.2. ir pielāgota globālajām tendencēm finanšu izlūkošanas jomā ar mērķi efektivizēt FID darbu, kā arī ļautu iegūt kvalitatīvākus datus tālākam darbam naudas atmazgāšanas lietu izmeklēšanā un sadarbībā ar citām iesaistītajām institūcijām. goAML sistēmu izstrādājis Apvienoto Nāciju Organizācijas Narkotiku un noziedzības novēršanas birojs (UNODC), un to izmanto vairāk nekā 60 pasaules valstīs. Ieguvumi, ieviešot goAML sistēmas jauno versiju:
  • iespēja iesniegt precīzākus un strukturētākus ziņojumus par aizdomīgiem darījumiem;
  • jaunas funkcijas, piemēram, iespēja ziņot par virtuālo valūtu darījumiem un sankciju subjektiem;
  • XML datnes formāta ziņojumu augšupielādēšana un labošana uzreiz goAML tīmekļvietnē;
  • jauni ziņojuma lauki atbilstoši identificētajām jaunākajām vajadzībām ziņošanas jomā.
2023. gada 30. un 31. jūlijā tika veikti tehniskie sistēmas pārejas darbi, līdz ar to ziņojumus un sliekšņa deklarācijas nebija iespējams iesniegt. Savukārt, sākot ar 2023. gada 1. augustu, ziņojumi un sliekšņa deklarācijas tiks pieņemtas jau jaunajā goAML sistēmas versijā, kas būs pieejama tajā pašā vietnē https://goaml.fid.gov.lv. goAML ir speciāli veidota lietojumprogramma, kas paredzēta tieši finanšu izlūkošanas dienestu darbam. FID goAML lieto kopš 2021. gada 1. oktobra. Pašlaik goAML ir izveidoti 2500 institūciju konti, nodrošinot aizdomīgu darījumu ziņojumu un sliekšņa deklarāciju saņemšanu no Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likuma subjektiem un tālāku to analīzi, kā arī operatīvu informācijas apmaiņu ar tiesībaizsardzības iestādēm finanšu izlūkošanas jomā. Informatīvais materiāls par ziņošanas sistēmu goAML Lasiet arī: