0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

PERSONĀLSDARBA DROŠĪBANo 20. novembra izmaiņas noteikumos par individuālo aizsardzības līdzekļu lietošanu

No 20. novembra izmaiņas noteikumos par individuālo aizsardzības līdzekļu lietošanu

Septembra beigās tika pieņemti grozījumi Ministru kabineta 2002. gada 20. augusta noteikumos Nr. 372 “Darba aizsardzības prasības, lietojot individuālos aizsardzības līdzekļus”, kas stāsies spēkā 20. novembrī. Grozījumi tika sagatavoti, pārņemot Eiropas Komisijas Direktīvu 2019/1832, ar ko Padomes Direktīvas 89/656/EEK I, II un III pielikumā izdara tehniska rakstura pielāgojumus. Direktīvas pielikumi tika papildināti ar jauniem riska faktoriem, darbiem un individuālo aizsardzības līdzekļu veidiem, ņemot vērā tehnoloģiju attīstību un izmaiņas darba vidē pēdējos gados. Attiecīgas izmaiņas tika veiktas Latvijā spēkā esošajos noteikumos Nr.372, un tās attiecas tikai uz noteikumu pielikumiem: 1. pielikums (atverot saiti, aktualizēt…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Visual hunt

Septembra beigās tika pieņemti grozījumi Ministru kabineta 2002. gada 20. augusta noteikumos Nr. 372 “Darba aizsardzības prasības, lietojot individuālos aizsardzības līdzekļus”, kas stāsies spēkā 20. novembrī. Grozījumi tika sagatavoti, pārņemot Eiropas Komisijas Direktīvu 2019/1832, ar ko Padomes Direktīvas 89/656/EEK I, II un III pielikumā izdara tehniska rakstura pielāgojumus. Direktīvas pielikumi tika papildināti ar jauniem riska faktoriem, darbiem un individuālo aizsardzības līdzekļu veidiem, ņemot vērā tehnoloģiju attīstību un izmaiņas darba vidē pēdējos gados. Attiecīgas izmaiņas tika veiktas Latvijā spēkā esošajos noteikumos Nr.372, un tās attiecas tikai uz noteikumu pielikumiem:

Būtiski, ka pamatprincipi un prasības individuālo aizsardzības līdzekļu izvēlei un lietošanai paliek nemainīgas – veicot darba vides riska novērtēšanu, jānosaka darba vides riska faktori, kuru novēršanai vai samazināšanai lietojami individuālie aizsardzības līdzekļi.

Nodarbinātie ir jānodrošina ar atbilstošiem aizsardzības līdzekļiem arī tad, ja kāds darbs vai aizsardzības līdzeklis nav norādīts noteikumu 1. un 3. pielikumā, bet aizsardzības līdzekļi ir nepieciešami nodarbināto drošībai un veselības aizsardzībai.

Lasiet arī: Papildināti noteikumi par individuālajiem aizsardzības līdzekļiem darbā

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: