0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻINodokļu ieņēmumi gada deviņos mēnešos iekasēti ar uzviju, tomēr nodokļu maksātāju parādi sasnieguši miljardu latu (ar video)

Nodokļu ieņēmumi gada deviņos mēnešos iekasēti ar uzviju, tomēr nodokļu maksātāju parādi sasnieguši miljardu latu (ar video)

(0)
Nelija Jezdakova. Foto: Ikars Kubliņš, Plz.lv, PhotoRiga.com

Valsts ieņēmumu dienests trešdien, 17. oktobrī, rīkoja preses konferenci, kurā iepazīstināja ar šā gada pirmo deviņu mēnešu darba rezultātiem. Tie liecina, ka nodokļu ieņēmumi aizvien turpina pieaugt.

Nodokļu ieņēmumos šā gada deviņos mēnešos VID iekasējis par 256,63 miljoniem latu jeb 8,2% vairāk nekā tika plānots (salīdzinājumā ar 2011. gada pirmajiem deviņiem mēnešiem, pieaugums ir 12,8%). Pavisam kopā šogad VID administrētie valsts budžeta ieņēmumi sasnieguši jau 3,39 miljardus latu.

Ne tik iepriecinoša aina paveras, aplūkojot nodokļu parādu statistiku. Kopējais nodokļu parāds 2012. gada 1. oktobrī pārsniedzis jau miljardu latu, tiesa gan, kā norādīja VID ģenerāldirektore Nellija Jezdakova, šis cipars veidojies jau no deviņdesmito gadu sākuma un aktuālo parādu summa ir gandrīz uz pusi mazāka, lai arī tāpat ļoti iespaidīga – 570 miljoni latu, turklāt no kuriem par reāli nepiedzenamiem tiek uzskatīti 390 miljoni. Savukārt no reāli piedzenamajiem parādiem piedzīti tiek vidēji 10% mēnesī, taču šī tendence ir augšupejoša – ja janvārī piedzīti tika vien 6,86% parādu, tad septembrī – jau 13,07%.

VID informēja arī par uzņēmējdarbības kontroles funkciju – datu atbilstības pārbaužu, nodokļu auditu, tematisko pārbaužu, apsekošanu un citu darbību veikšanu un to rezultātiem. Šā gada 9 mēnešos VID veicis ap 6000 tematiskās pārbaudes, ap 3000 apsekošanas un ap 1900 nodokļu auditiem. Nodokļu auditu rezultātā uzņēmējiem papildus aprēķināti nodokļi, soda naudas un nokavējuma naudas teju 82 miljonu latu apmērā. Savukārt tematisko pārbaužu un apsekošanu rezultātā represīvās darbības (naudas sodi) ienesušas valsts budžetā mazāku summu (1,64 miljoni Ls) nekā preventīvās darbības, kad nodokļu maksātāji paši veikuši precizējumus pārskatos un deklarācijās (3,36 miljoni Ls). Savukārt, pārbaudot uzņēmējo sniegto datu atbilstību, vislielākie ieņēmumi ar represīvajām metodēm gūti no PVN papildus uzrēķina (3 miljoni Ls).

VID informēja arī par nesen ieviestā nodokļu atbalsta pasākuma virzību. Līdz 15. oktobrim VID bija saņēmis jau 406 iesniegumus par dalību nodokļu atbalsta pasākumā. Pagaidām gan pieņemti lēmumi tikai par 18 uzņēmumiem, kam piemērojams nodokļu atbalsta pasākums.

VID iepazīstināja arī ar paveikto noziedzības apkarošanā. Interesanti, ka konfiscēto kontrabandas preču ziņā šogad ārkārtīgi samazinājušies alkohola apjomi – no 3620 litriem pērnā gada pirmajos 9 mēnešos līdz tikai 540 litriem šogad, taču pieaudzis degvielas daudzums – no 36 230 līdz 54 510 litriem.

VID izpētījusi, ka attīstās arī noziedzīgo grupējumu darbība – tiek veidotas arvien sarežģītākas naudas plūsmu shēmas, arvien pārdomātāki paņēmieni, kā pārvadāt kontrabandas preces, tiek veikta arī fiktīvo uzņēmumu amatpersonu rūpīga atlase, lai neradītu aizdomas.

Ar VID ģenerālsekretāres Nelijas Jezdakovas sniegtās informācijas video konspektu varat iepazīties šeit:

Ikars Kubliņš, Plz.lv

Plz.lv video

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Novērtējiet šo rakstu
(0)
Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Nelija Jezdakova. Foto: Ikars Kubliņš, Plz.lv, PhotoRiga.com
Valsts ieņēmumu dienests trešdien, 17. oktobrī, rīkoja preses konferenci, kurā iepazīstināja ar šā gada pirmo deviņu mēnešu darba rezultātiem. Tie liecina, ka nodokļu ieņēmumi aizvien turpina pieaugt. Nodokļu ieņēmumos šā gada deviņos mēnešos VID iekasējis par 256,63 miljoniem latu jeb 8,2% vairāk nekā tika plānots (salīdzinājumā ar 2011. gada pirmajiem deviņiem mēnešiem, pieaugums ir 12,8%). Pavisam kopā šogad VID administrētie valsts budžeta ieņēmumi sasnieguši jau 3,39 miljardus latu. Ne tik iepriecinoša aina paveras, aplūkojot nodokļu parādu statistiku. Kopējais nodokļu parāds 2012. gada 1. oktobrī pārsniedzis jau miljardu latu, tiesa gan, kā norādīja VID ģenerāldirektore Nellija Jezdakova, šis cipars veidojies jau no deviņdesmito gadu sākuma un aktuālo parādu summa ir gandrīz uz pusi mazāka, lai arī tāpat ļoti iespaidīga - 570 miljoni latu, turklāt no kuriem par reāli nepiedzenamiem tiek uzskatīti 390 miljoni. Savukārt no reāli piedzenamajiem parādiem piedzīti tiek vidēji 10% mēnesī, taču šī tendence ir augšupejoša - ja janvārī piedzīti tika vien 6,86% parādu, tad septembrī - jau 13,07%. VID informēja arī par uzņēmējdarbības kontroles funkciju - datu atbilstības pārbaužu, nodokļu auditu, tematisko pārbaužu, apsekošanu un citu darbību veikšanu un to rezultātiem. Šā gada 9 mēnešos VID veicis ap 6000 tematiskās pārbaudes, ap 3000 apsekošanas un ap 1900 nodokļu auditiem. Nodokļu auditu rezultātā uzņēmējiem papildus aprēķināti nodokļi, soda naudas un nokavējuma naudas teju 82 miljonu latu apmērā. Savukārt tematisko pārbaužu un apsekošanu rezultātā represīvās darbības (naudas sodi) ienesušas valsts budžetā mazāku summu (1,64 miljoni Ls) nekā preventīvās darbības, kad nodokļu maksātāji paši veikuši precizējumus pārskatos un deklarācijās (3,36 miljoni Ls). Savukārt, pārbaudot uzņēmējo sniegto datu atbilstību, vislielākie ieņēmumi ar represīvajām metodēm gūti no PVN papildus uzrēķina (3 miljoni Ls). VID informēja arī par nesen ieviestā nodokļu atbalsta pasākuma virzību. Līdz 15. oktobrim VID bija saņēmis jau 406 iesniegumus par dalību nodokļu atbalsta pasākumā. Pagaidām gan pieņemti lēmumi tikai par 18 uzņēmumiem, kam piemērojams nodokļu atbalsta pasākums. VID iepazīstināja arī ar paveikto noziedzības apkarošanā. Interesanti, ka konfiscēto kontrabandas preču ziņā šogad ārkārtīgi samazinājušies alkohola apjomi - no 3620 litriem pērnā gada pirmajos 9 mēnešos līdz tikai 540 litriem šogad, taču pieaudzis degvielas daudzums - no 36 230 līdz 54 510 litriem. VID izpētījusi, ka attīstās arī noziedzīgo grupējumu darbība - tiek veidotas arvien sarežģītākas naudas plūsmu shēmas, arvien pārdomātāki paņēmieni, kā pārvadāt kontrabandas preces, tiek veikta arī fiktīvo uzņēmumu amatpersonu rūpīga atlase, lai neradītu aizdomas. Ar VID ģenerālsekretāres Nelijas Jezdakovas sniegtās informācijas video konspektu varat iepazīties šeit: Ikars Kubliņš, Plz.lv Plz.lv video

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: