Noteikti izņēmumi, kad pašizolācijas prasībām nav pakļauti Latvijas Republikas robežšķērsotāji

Pēc Veselības ministrijas izstrādātā normatīvā akta informācijas

(0)
Foto: Anna Shvets, Pexels.com

Valdības ārkārtas sēdē 4. septembrī tika pieņemti Veselības ministrijas izstrādātie grozījumi Ministru kabineta 2020. gada 9. jūnija noteikumos Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” (turpmāk – noteikumi), kas paredz noteikt ceļošanas ierobežojumu un pašizolācijas prasību izņēmumus Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu pilsoņiem un pastāvīgi dzīvojošām personām, kuras Latvijas Republikas (LR) valsts robežu šķērso sakarā ar darba pienākumu veikšanu, izglītības apguvi, radinieku aprūpes nodrošināšanu, bēru organizēšanu (tai skaitā, dalībai bērēs).

Ņemot vērā grozīto normu saturu un būtību, tās pārsvarā skars Latvijas, Lietuvas un Igaunijas pierobežas iedzīvotājus. Koriģētie noteikumi stājas spēkā 8. septembrī.

Turpmāk 14 dienu pašizolācija netiek attiecināta uz ES dalībvalstu pilsoņiem un pastāvīgajiem iedzīvotājiem, kuri ikdienā šķērso LR sauszemes robežu ar citām ES valstīm:

 • saistībā ar nodarbinātību, ja robežšķērsošana nepieciešama darba vai dienesta pamatpienākumu veikšanai un personai ir nodarbinātības faktu apliecinošs dokuments;
 • bērnu uzraudzības pakalpojuma saņemšanai vai formālās izglītības ieguvei klātienē pirmsskolas izglītības pakāpē (uzrādot pakalpojuma sniedzēja vai izglītības iestādes izsniegtu izziņu);
 • formālās izglītības ieguvei klātienē pamatizglītības, vidējās izglītības un augstākās izglītības pakāpē, kā arī profesionālās ievirzes izglītības programmās mākslas un kultūras jomās;
 • pavadot nepilngadīgu izglītojamo vai pilngadīgu izglītojamo ar speciālām vajadzībām šo noteikumu 58.1 2. un 58.1 3. apakšpunktā minētajos gadījumos.

Tāpat 14 dienu pašizolācija netiek attiecināta uz ES dalībvalstu pilsoņiem un pastāvīgajiem iedzīvotājiem, kuri šķērso LR sauszemes robežu ar citām ES valstīm, lai:

 • šķērsotu LR teritoriju tranzītā;
 • nodrošinātu radinieku aprūpi vai bēru organizēšanu, tai skaitā piedalītos bērēs;
 • atgrieztos Latvijā pēc ārsta nozīmēta veselības aprūpes pakalpojuma saņemšanas vai ierastos Latvijā, lai saņemtu ārsta nozīmētu veselības aprūpes pakalpojumu.

Vēršam uzmanību, ka laikus nepieciešams nokārtot  izglītības iestādes vai bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēja izsniegtu izziņu, vai ārsta izsniegtu izziņu vai nosūtījumu, ko pēc nepieciešamības var uzrādīt kontrolējošajām institūcijām.

Iepriekšminētajos gadījumos personām jāievēro arī šādi piesardzības pasākumi:

 • uzturoties sabiedriskās vietās, jālieto mutes un deguna aizsegus;
 • nedrīkst pakļaut citas personas inficēšanās riskam un veidot tiešus kontaktus ar citiem cilvēkiem, ja no tiem var izvairīties (neuzņem viesus, nedodas privātās vizītēs un tādas neorganizē, neapmeklē sabiedriskas un publiskas vietas un telpas, kur uzturas daudz cilvēku, izņemot darba vietu, vietu, kas ir mērķis iebraukšanai Latvijā, vai veikala apmeklējumu);
 • veicot darba pienākumus vai sniedzot pakalpojumus, jāievēro noteiktos piesardzības pasākumus;
 • parādoties kādām elpceļu infekcijas slimības pazīmēm, jānodrošina pašizolāciju un jāsazinās ar ārstu.

 

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Novērtējiet šo rakstu
(0)