0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIVSAOIObligāto iemaksu avanss par taksometru vai vieglo automobili

Obligāto iemaksu avanss par taksometru vai vieglo automobili

Valsts ieņēmumu dienesta informācija

Valsts ieņēmumu dienests (VID) informē, ka Autopārvadājumu likuma 35. pantā minētais pārvadātājs pirms speciālās atļaujas (licences) saņemšanas maksā valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI, obligātās iemaksas) avansu 130 EUR kalendāra mēnesī par katru taksometru vai vieglo automobili, ar kuru tiek veikti pasažieru komercpārvadājumi, īpaši šim mērķim paredzētajā kontā. Autopārvadājumu likuma izpratnē komersants, zemnieku vai zvejnieku saimniecība, kas pēc pasūtījuma vai līguma ar nosūtītāju, pasažieri vai uz cita tiesiska pamata uzņemas pārvadājuma saistību, ir uzskatāms par pārvadātāju. VSAOI avansu ieskaita kontā LV17TREL813105600300B. Veicot maksājumu, nodokļu maksātājam jānorāda: nodokļu maksātāja reģistrācijas kods; nodokļu…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī*

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Foto: Alexandr Podvalny from Pexels

Valsts ieņēmumu dienests (VID) informē, ka Autopārvadājumu likuma 35. pantā minētais pārvadātājs pirms speciālās atļaujas (licences) saņemšanas maksā valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI, obligātās iemaksas) avansu 130 EUR kalendāra mēnesī par katru taksometru vai vieglo automobili, ar kuru tiek veikti pasažieru komercpārvadājumi, īpaši šim mērķim paredzētajā kontā.

Autopārvadājumu likuma izpratnē komersants, zemnieku vai zvejnieku saimniecība, kas pēc pasūtījuma vai līguma ar nosūtītāju, pasažieri vai uz cita tiesiska pamata uzņemas pārvadājuma saistību, ir uzskatāms par pārvadātāju.

VSAOI avansu ieskaita kontā LV17TREL813105600300B.

Veicot maksājumu, nodokļu maksātājam jānorāda:

  • nodokļu maksātāja reģistrācijas kods;
  • nodokļu maksātāja pilns nosaukums;
  • taksometra vai vieglā automobiļa, par kuru tiek veikts obligāto iemaksu avansa maksājums, valsts reģistrācijas numurs vai atsauce uz pielikumu, kurā norādīts taksometra vai vieglā automobiļa, par kuru veikts obligāto iemaksu avansa maksājums, valsts reģistrācijas numurs;
  • kalendāra mēnesis, par kuru tiek veikts obligāto iemaksu avansa maksājums, ja tas netiek norādīts pielikumā pie maksājuma uzdevuma;
  • saņēmēja nosaukums – Valsts budžets (VID);
  • saņēmēja reģistrācijas numurs – 90000010008;
  • BIC kods – TRELLV22XXX.

Persona, kura vada transportlīdzekli pasažieru komercpārvadājumos ar taksometru vai vieglo automobili, izņemot individuālo komersantu, ir darba ņēmējs.

Darba devēja – pārvadātāja pārmaksātās obligātās iemaksas VID nenovirza citu nodokļu parādu segšanai un neatmaksā situācijās, kad pārvadātāja darba devēja ziņojumos aprēķinātās obligātās iemaksas ir mazākas par samaksāto avansa maksājumu.

VID nodokļu uzskaites sistēmā automātiski samazina pārvadātāja ikmēneša obligātās iemaksas, kas aprēķinātas darba devēja ziņojumā, par samaksāto avansu, tiklīdz ziņojums ir reģistrēts sistēmā. Samaksātais obligāto iemaksu avanss tiek ieskaitīts nodokļu maksātāja (darba devēja) veicamo obligāto iemaksu kopsummā par visiem konkrētā pārvadātāja darba ņēmējiem, tostarp arī darba ņēmējiem, kuri nevada transportlīdzekli pasažieru komercpārvadājumos ar taksometru.

Tātad veiktās 130EUR obligātās iemaksas ir obligāto iemaksu avanss, par kuru darba devējs samazina veicamo ikmēneša obligāto iemaksu maksājumu par darba ņēmēju gūtajiem ienākumiem.

Piemērs

Darba devējam ir 2 taksometri, par kuriem darba devējs ir samaksājis avansu 260 EUR. Darba devējam ir 4 darba ņēmēji, par kuru ienākumu darba devējs ir aprēķinājis obligātās iemaksas 500 EUR. Tā kā 260 EUR ir samaksāti, darba devējam jāpārskaita 240 EUR.

Ja darba devējs norāda darba ņēmēja ienākumus un obligātās iemaksas mazākas par samaksāto avansu, veidojas pārmaksa. Jāatzīmē, ka darba devējam ir tiesības precizēt (palielināt) darba ņēmēja ienākumus un obligātās iemaksas trīs gadu laikā.

Individuālais komersants, kurš vada transportlīdzekli pasažieru komercpārvadājumos ar taksometru vai vieglo automobili, ir pašnodarbinātais.

Pašnodarbinātais pats aprēķina obligātās iemaksas un maksā tās līdz ceturksnim sekojošā mēneša 23. datumam, t. i., līdz 23. aprīlim, 23. jūlijam, 23. oktobrim un nākamā gada 23. janvārim, un iesniedz VID “Pašnodarbinātā vai darba ņēmēja ziņojumu”.

Individuālā komersanta samaksātais obligāto iemaksu avanss 130 EUR VIDs nodokļu uzskaites sistēmā automātiski samazina pašnodarbinātā aprēķinātās obligātās iemaksas. Ja triju gadu laikā obligāto iemaksu avanss nav izmantots, VID līdz sekojošā gada 1. aprīlim ieskaita to valsts pensiju speciālajā budžetā.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā aicinām zvanīt uz VID konsultatīvo tālruni 67120000, vērsties jebkurā VID klientu apkalpošanas centrā vai uzdot jautājumu VIDa tīmekļa vietnes www.vid.gov.lv sadaļā “Kontakti” – “Sazinies ar mums” – “Jautājums”.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: