0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

VISI RAKSTIParādnieku skaits VID turpina pieaugt

Parādnieku skaits VID turpina pieaugt

Uzņēmumu skaits, kuri ir parādā Valsts ieņēmumu dienestam (VID) turpina pieaugt. Kopš maija ir arī palielinājies fizisko personu, kas veikušas saimniecisko darbību, parādnieku skaits VID, liecina "Kredītinformācijas Birojs" (KIB) datu arhīvs. Pašlaik KIB datu bāzē ir atspoguļota informācija par 44 tūkstošiem uzņēmumu un virs 6 tūkstošiem privātpersonu parādsaistībām pret VID ar kopējo nodokļu parādu valstij virs 1,1 miljarda eiro. Vasarā krasi pieaudzis fizisko personu, kas veic saimniecisko darbību parādnieku skaits - ja maijā tādas bija 6 tūkstoši, tad pēc jūlija datiem jau 7 tūkstoši. Tāpat ceturkšņa griezumā turpina palielināties juridisko personu – parādnieku skaits VID, kas šajā periodā pieaudzis par…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Uzņēmumu skaits, kuri ir parādā Valsts ieņēmumu dienestam (VID) turpina pieaugt. Kopš maija ir arī palielinājies fizisko personu, kas veikušas saimniecisko darbību, parādnieku skaits VID, liecina "Kredītinformācijas Birojs" (KIB) datu arhīvs.

Pašlaik KIB datu bāzē ir atspoguļota informācija par 44 tūkstošiem uzņēmumu un virs 6 tūkstošiem privātpersonu parādsaistībām pret VID ar kopējo nodokļu parādu valstij virs 1,1 miljarda eiro.

Vasarā krasi pieaudzis fizisko personu, kas veic saimniecisko darbību parādnieku skaits - ja maijā tādas bija 6 tūkstoši, tad pēc jūlija datiem jau 7 tūkstoši. Tāpat ceturkšņa griezumā turpina palielināties juridisko personu – parādnieku skaits VID, kas šajā periodā pieaudzis par nepilnu tūkstoti uzņēmumu.

Sarucis arī uzņēmumu skaits, kuri ir dzēsuši savu parādu pret VID. Ja jūnijā KIB datu bāzē tādi bija 5 965, tad augustā - vien 3 581. Tendence pašlaik liekot prognozēt, ka arī turpmāk parādnieku skaits VID tikai palielināsies.

Visu parādsaistību uzskaite vienotā datu bāzē dod iespēju novērtēt uzņēmuma kredītspēju. Tāpat datu bāzē tiek atspoguļota arī pozitīvā dinamika – parādu nomaksa, tādējādi veidojot uzņēmuma kredītreitingu. Uzņēmuma kredītreitings prognozē iespēju veiksmīgi norēķināties ar saviem piegādātājiem turpmāko 12 mēnešu laikā.

KIB kopš maija nodrošina VID nodokļu parādu monitoringu.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: