0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

E-BILANCES JURIDISKIE PADOMIBJP RAKSTIBilances Juridiskie Padomi: Pasaule ap mums mainās

Bilances Juridiskie Padomi: Pasaule ap mums mainās

Vineta Vizule, Bilances Juridisko Padomu galvenā redaktore

Vai spējam vairs iedomāties dzīvi bez interneta? Protams, varam atvaļinājuma laikā neatvērt datoru, nelietot sociālos tīklus, taču bez globālā tīmekļa apstātos sakari, norēķini tirdzniecības vietās, droši vien nekursētu vilcieni un gaisā nepaceltos lidmašīnas u. tml. Tāpat kā savulaik mūsu ikdienā ienāca elektrība, internets, tā patlaban straujiem soļiem attīstās mākslīgais intelekts. Roboti vada ražošanas procesus, ienāk mājsaimniecībā kā gudri palīgi, ietekmē mūsu dienišķās izvēles, mums pat to neapzinoties. Ar mākslīgā intelekta palīdzību iespējams komunicēt ar klientiem, kontrolēt rēķinu un pat nodokļu samaksu. Tomēr līdz tādam līmenim, ka tas pārspētu cilvēka intelektu, vēl…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu

E-BILANCES JURIDISKIE PADOMI par 12 € / mēnesī


ABONĒT

Izmēģini 30 dienas tikai par 1€ vai pērc komplektu esošā abonementa papildināšanai
 Esi abonents?

Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Pasaule ap mums mainās
Ilustrācija: © andranik123 – stock.adobe.com

Vai spējam vairs iedomāties dzīvi bez interneta? Protams, varam atvaļinājuma laikā neatvērt datoru, nelietot sociālos tīklus, taču bez globālā tīmekļa apstātos sakari, norēķini tirdzniecības vietās, droši vien nekursētu vilcieni un gaisā nepaceltos lidmašīnas u. tml.

Tāpat kā savulaik mūsu ikdienā ienāca elektrība, internets, tā patlaban straujiem soļiem attīstās mākslīgais intelekts. Roboti vada ražošanas procesus, ienāk mājsaimniecībā kā gudri palīgi, ietekmē mūsu dienišķās izvēles, mums pat to neapzinoties. Ar mākslīgā intelekta palīdzību iespējams komunicēt ar klientiem, kontrolēt rēķinu un pat nodokļu samaksu. Tomēr līdz tādam līmenim, ka tas pārspētu cilvēka intelektu, vēl neesam nonākuši. Arī roboti var kļūdīties, var radīt materiālos zaudējumus un pat nogalināt. Kam šādās situācijās jāuzņemas atbildība, vai pastāv mākslīgā intelekta tiesības, skaidrojam numura intervijā. 

Savukārt par nodokļiem, kas pagaidām skar vien cilvēkus un viņu radītās juridiskās personas – uzņēmumus, šajā žurnāla numurā uzsākam jaunu rakstu sēriju, kurā informēsim par būtiskāko starptautiskajā un ES nodokļu tiesību jomā. Komercdarbības iespējas jau sen pārkāpušas vienas valsts robežas, tāpēc būtiski sekot līdzi nodokļu regulējuma izmaiņām ne tikai nacionālajā, bet globālajā līmenī. Tāpat būtiski ir pārzināt Eiropas Savienības Tiesas praksi, jo, izvērtējot kļūdas, ko pieļauj citu valstu nodokļu maksātāji, varam laikus no tām izvairīties.

Nereti šķiet, ka komercdarbībā svarīgākais ir nomaksāt nodokļus, jo tad attiecības ar valsti ir nokārtotas. Tomēr konkurences uzraugi piebildīs, ka pastāv vēl daudz dažādu jomu, kas jāņem vērā uzņēmējiem, lai viņu rīcību atzītu par tiesisku. Tāpat jāseko līdzi normatīvā regulējuma izmaiņām, un šai numurā vēlreiz atgādinām, kas būtu jāzina gan par nacionālā, gan pārrobežu reorganizācijas procesa īpatnībām.

Neatņemama komercdarbības joma ir darba tiesisko attiecību ievērošana. Diemžēl Darba likuma normas tiek interpretētas ļoti atšķirīgi, darba strīdi tiek risināti visās iespējamās tiesu instancēs. Ir reizes, kas augstākā instance piekrīt, bet ir – kad nepiekrīt zemāko tiesu instanču nolēmumiem. Par to lasiet kārtējā tiesu prakses apskatā.

Bilances Juridiskie Padomi Nr. 8 (122), 2023Publicēts žurnāla “Bilances Juridiskie Padomi” 2023. gada augusta (122.) numurā.

BILANCES JURIDISKIE PADOMI augusta numura satura rādītājs