0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

VISI RAKSTIPatvēruma meklētājiem ar alternatīvo statusu nodrošinās latviešu valodas apguvi

Patvēruma meklētājiem ar alternatīvo statusu nodrošinās latviešu valodas apguvi

Latvijā pēdējā laikā strauji pieaug patvēruma meklētāju skaits, tāpēc valdība otrdien, 12. februārī, atbalstījusi likumprojektu „Grozījumi Patvēruma likumā”, kas papildina patvēruma procedūru ar Eiropas Savienības tiesību aktu prasību pārņemšanu. Viena no izmaiņām paredz, ka turpmāk arī personas, kurām piešķirts alternatīvais statuss, varēs apgūt latviešu valodu bez maksas (līdz šim to varēja saņemt bēgļi). Likumprojekts paredz arī papildināt Patvēruma likuma nosacījumus, kas nosaka iesnieguma izskatīšanas kārtību. Turpmāk, ja iesniegums ir iesniegts robežšķērsošanas vietā, un Valsts robežsardze, izvērtējot iesniegumu, konstatē, ka iesniedzējs ir sniedzis nepārprotami nepatiesu vai acīmredzami neticamu informāciju, pieņem lēmumu par atteikumu piešķirt bēgļa vai alternatīvo statusu. Atbildīgā institūcija šo…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Latvijā pēdējā laikā strauji pieaug patvēruma meklētāju skaits, tāpēc valdība otrdien, 12. februārī, atbalstījusi likumprojektu „Grozījumi Patvēruma likumā”, kas papildina patvēruma procedūru ar Eiropas Savienības tiesību aktu prasību pārņemšanu. Viena no izmaiņām paredz, ka turpmāk arī personas, kurām piešķirts alternatīvais statuss, varēs apgūt latviešu valodu bez maksas (līdz šim to varēja saņemt bēgļi).

Likumprojekts paredz arī papildināt Patvēruma likuma nosacījumus, kas nosaka iesnieguma izskatīšanas kārtību. Turpmāk, ja iesniegums ir iesniegts robežšķērsošanas vietā, un Valsts robežsardze, izvērtējot iesniegumu, konstatē, ka iesniedzējs ir sniedzis nepārprotami nepatiesu vai acīmredzami neticamu informāciju, pieņem lēmumu par atteikumu piešķirt bēgļa vai alternatīvo statusu. Atbildīgā institūcija šo lēmumu pieņem piecu darbdienu laikā no brīža, kad saņemts iesniegums. Līdz šim lēmumu par atteikumu piešķirt bēgļa vai alternatīvo statusu varēja pieņemt tikai Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde.

Likumprojekts tāpat precizē nosacījumus patvēruma procedūras atsākšanai, ja tā bijusi izbeigta saskaņā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes amatpersonas lēmumu. Gadījumā, ja atkārtotu iesniegumu iesniedz alternatīvo statusu saņēmusi persona pēc tam, kad ir stājies spēkā un kļuvis neapstrīdams nelabvēlīgs lēmums par bēgļa statusa piešķiršanu viņa lietā, persona tā izskatīšanas laikā nav uzskatāma par patvēruma meklētāju Patvēruma likuma izpratnē. Ja atkārtoti izskatot lietu tiek piešķirts bēgļa statuss, personai nav tiesību atkārtoti saņemt pabalstu, kas sedz uzturēšanās izmaksas, kā arī netiek segtas valsts valodas apguvei nepieciešamās izmaksas.

Likumprojektā precizēti patvēruma meklētāju aizturēšanas nosacījumi, paredzot iespēju piemērot aizturēšanai alternatīvu līdzekli – regulāru reģistrēšanos Valsts robežsardzes noteiktajā teritoriālajā struktūrvienībā.

2011. un 2012.gadā saņemtais iesniegumu par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu skaits apstiprina noturīgu patvēruma meklētāju skaita pieaugumu. 2010.gadā iesniegumus bija iesniegusi 61 persona, 2011.gadā – 335 personas un 2012.gadā – 189 personas. Laika posmā no 1998.gada 1.janvāra līdz 2013.gada 1.janvārim bēgļa statuss piešķirts 48 personām un alternatīvais statuss 83 personām. 2012.gadā bēgļa statuss piešķirts 10 personām un alternatīvais statuss 20 personām.