0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

VISI RAKSTIPētījums: Vairāk iedzīvotāju sāk ticēt valsts attīstībai

Pētījums: Vairāk iedzīvotāju sāk ticēt valsts attīstībai

Latvijas iedzīvotāji aizvien vairāk tic valsts attīstībai un kopējais ekonomiskais noskaņojums uzlabojas. Tomēr joprojām vērojams tas, ka cilvēki makroekonomisko rādītāju uzlabošanos ne tik ļoti "izjūt savos maciņos", liecina jaunākā "DNB Latvijas barometra" socioloģiskā aptauja. Pētījuma rezultāti liecina, ka pēdējo mēnešu laikā vairumā sabiedrības noskaņojuma indikatoru - gan kopējā noskaņojuma, gan tagadnes un nākotnes, gan ekonomiskās situācijas izmaiņu valstī, gan arī ģimenes materiālā stāvokļa vērtējumā - rādītāji ir uzlabojušies. Tostarp nozīmīgs optimisma kāpums vērojams iedzīvotāju vērtējumā kopējai valsts attīstībai. Pieaug to iedzīvotāju skaits, kuri uzskata, ka Latvija patlaban attīstās pareizā virzienā (28% pretstatā, piemēram, 2009.gada februārim, kad tā uzskatīja vien 3%…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Latvijas iedzīvotāji aizvien vairāk tic valsts attīstībai un kopējais ekonomiskais noskaņojums uzlabojas. Tomēr joprojām vērojams tas, ka cilvēki makroekonomisko rādītāju uzlabošanos ne tik ļoti “izjūt savos maciņos”, liecina jaunākā “DNB Latvijas barometra” socioloģiskā aptauja.

Pētījuma rezultāti liecina, ka pēdējo mēnešu laikā vairumā sabiedrības noskaņojuma indikatoru – gan kopējā noskaņojuma, gan tagadnes un nākotnes, gan ekonomiskās situācijas izmaiņu valstī, gan arī ģimenes materiālā stāvokļa vērtējumā – rādītāji ir uzlabojušies. Tostarp nozīmīgs optimisma kāpums vērojams iedzīvotāju vērtējumā kopējai valsts attīstībai.

Pieaug to iedzīvotāju skaits, kuri uzskata, ka Latvija patlaban attīstās pareizā virzienā (28% pretstatā, piemēram, 2009.gada februārim, kad tā uzskatīja vien 3% respondentu). Turklāt, lai gan pretējs viedoklis vēl aizvien tiek pausts biežāk (aptuveni 50% aptaujāto uzskata, ka situācija valstī attīstās nepareizā virzienā), šādi domājošo iedzīvotāju īpatsvars četru gadu laikā ir samazinājies par vairāk nekā 35 procentu punktiem.

Vienlaikus, vērojot vērtējumu līkni vairāk nekā četru gadu periodā, kopš tiek veikti “DNB Latvijas barometra” ikmēneša pētījumi, redzams, ka ļoti strauji mainījies iedzīvotāju viedoklis par ekonomisko situāciju valstī un tās attīstību, bet krietni piesardzīgāk – par savas ģimenes materiālo situāciju. Piemēram, indikatora vērtējums, kas ilustrē iedzīvotāju noskaņojumu attiecībā uz Latvijas ekonomiskās situācijas attīstību, no zemākā punkta 2009.gada februārī (-80) ir pakāpies līdz -6 punktu atzīmei šajā gadu mijā. Tai pašā laikā ģimenes materiālā stāvokļa izmaiņu vērtējums šajā laikā variējis vien -38 līdz -18 punktu robežās.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: