0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

TIESLIETASPlāno likumā precizēt amatpersonu atbildību par pārkāpumiem datu aizsardzības jomā

Plāno likumā precizēt amatpersonu atbildību par pārkāpumiem datu aizsardzības jomā

Saeima

Saeimas Juridiskā komisija 27. aprīlī trešajā lasījumā atbalstīja grozījumus Fizisko personu datu apstrādes likumā. Ar grozījumiem likumā plānots precizēt amatpersonu atbildību par pārkāpumiem datu aizsardzības jomā. Grozījumi noteic amatpersonas atbildību par jebkurām nelikumīgām darbībām ar fiziskās personas datiem. Likumprojekts paredz piemērot amatpersonai sodu līdz 200 naudas soda vienībām, proti, līdz 1000 eiro. Tādu pat sodu amatpersonai iecerēts noteikt par pārziņa vai apstrādātāja pienākumu nepildīšanu publisko tiesību juridiskās personas institūcijā. Šādi soda apmēri amatpersonām jau ir noteikti par minētajiem pārkāpumiem saistībā ar fizisko personu datu apstrādi kriminālprocesā un administratīvā pārkāpuma procesā. Paredzēts, ka administratīvā…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Foto: Fernando Arcos from Pexels

Saeimas Juridiskā komisija 27. aprīlī trešajā lasījumā atbalstīja grozījumus Fizisko personu datu apstrādes likumā. Ar grozījumiem likumā plānots precizēt amatpersonu atbildību par pārkāpumiem datu aizsardzības jomā.

Grozījumi noteic amatpersonas atbildību par jebkurām nelikumīgām darbībām ar fiziskās personas datiem. Likumprojekts paredz piemērot amatpersonai sodu līdz 200 naudas soda vienībām, proti, līdz 1000 eiro.

Tādu pat sodu amatpersonai iecerēts noteikt par pārziņa vai apstrādātāja pienākumu nepildīšanu publisko tiesību juridiskās personas institūcijā.

Šādi soda apmēri amatpersonām jau ir noteikti par minētajiem pārkāpumiem saistībā ar fizisko personu datu apstrādi kriminālprocesā un administratīvā pārkāpuma procesā.

Paredzēts, ka administratīvā pārkāpuma procesu par šiem pārkāpumiem veiks Datu valsts inspekcija.

Lai likuma grozījumi stātos spēkā, tie vēl galīgajā lasījumā jāatbalsta Saeimai.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: