0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

VISI RAKSTIPlāno pastiprināt aviodrošības pasākumu tiesisko regulējumu

Plāno pastiprināt aviodrošības pasākumu tiesisko regulējumu

Ne vien lidostām, bet arī sertificētiem vispārējās aviācijas lidlaukiem būtu jānosaka pienākums izstrādāt lidlauka aviodrošības programmu un paredzēt par to atbildīgo darbinieku. Par aviodrošību atbildīgā darbinieka kandidatūra jāsaskaņo ar VA „Civilās aviācijas aģentūra”, kas pārliecināsies par kandidātu atbilstību kvalifikācijas prasībām, paredz grozījumi Ministru kabineta 2010.gada 27.aprīļa noteikumos Nr.397 "Noteikumi par Valsts civilās aviācijas drošības programmu"", kas 2.maijā tika izsludināti Valsts sekretāru sanāksmē. Šobrīd aviodrošības programmas izstrādes un uzturēšanas pienākums paredzēts tikai lidostām, taču CAA, kas ir atbildīgā institūcija par Valsts civilās aviācijas drošības programmas īstenošanu, ir konstatējusi, ka…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Lidmašīna Spilves lidlaukā. Foto: I. Kubliņš, Plz.lv, PhotoRiga.com

Ne vien lidostām, bet arī sertificētiem vispārējās aviācijas lidlaukiem būtu jānosaka pienākums izstrādāt lidlauka aviodrošības programmu un paredzēt par to atbildīgo darbinieku. Par aviodrošību atbildīgā darbinieka kandidatūra jāsaskaņo ar VA „Civilās aviācijas aģentūra”, kas pārliecināsies par kandidātu atbilstību kvalifikācijas prasībām, paredz grozījumi Ministru kabineta 2010.gada 27.aprīļa noteikumos Nr.397 "Noteikumi par Valsts civilās aviācijas drošības programmu"", kas 2.maijā tika izsludināti Valsts sekretāru sanāksmē.

Šobrīd aviodrošības programmas izstrādes un uzturēšanas pienākums paredzēts tikai lidostām, taču CAA, kas ir atbildīgā institūcija par Valsts civilās aviācijas drošības programmas īstenošanu, ir konstatējusi, ka šāds pienākums būtu nosakāms arī sertificētajiem vispārējās aviācijas lidlaukiem, lai nodrošinātu efektīvu un vienveidīgu tiesību normu piemērošanu tajos.

Tāpat grozījumi paredz pilnvarojumu Ministru kabinetam izdot instrukciju, ar kuru tiktu noteiktas pasažieru kategorijas, uz kurām attiecināmi atbrīvojumi no lidostas drošības pārbaudes, un paredzēta kārtība, kādā minētie atbrīvojumi tiek piemēroti. Tas ievērojami sakārtotu procesus, kas veicami, organizējot ārvalstu un Latvijas augstāko valsts amatpersonu un oficiālo delegāciju pārstāvju izlidošanu no Latvijas lidostām.

Lai nodrošinātu, ka valsts uzraudzība pār aviācijas drošības pasākumu izpildi pilnībā atbilst Eiropas Savienības tiesību aktu prasībām, Valsts sekretāru sanāksmē izsludināti arī grozījumi 2010. gada 5. maija noteikumos Nr. 415 „Noteikumi par Civilās aviācijas drošības kvalitātes kontroles programmu”. Tie paredz, ka CAA apstiprina lidostu, gaisa kuģu ekspluatantu un uzņēmumu, uz kuriem attiecināmas aviodrošības prasības, izstrādātās aviācijas drošības kvalitātes iekšējās kontroles programmas.

Lai izstrādātie noteikumu grozījumi stātos spēkā, tie vēl jāpieņem valdībā.