0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBAPlānots, ka nodokļu parādu vērtēs arī pēc laikus neiesniegtajām nodokļu deklarācijām

Plānots, ka nodokļu parādu vērtēs arī pēc laikus neiesniegtajām nodokļu deklarācijām

Saeimas 25. novembra sēdē otrajā lasījumā izskatīts Finanšu ministrijas sagatavotais likumprojekts "Grozījumi likumā "Par nodokļiem un nodevām"", kas paredz papildināt likumu ar regulējumu, kas noteiktu, kādās situācijās ir uzskatāms, ka nodokļu maksātājam ir neizpildītas saistības nodokļu jomā. Šādas izmaiņas regulējumā ir nepieciešamas, jo aizvien no dalības iepirkumos netiek izslēgti tādi kandidāti un pretendenti, kuri nav iesnieguši nodokļu deklarācijas, no kurām ir iespējams pārliecināties par pareizu nodokļu aprēķināšanu un aprēķināto nodokļu nomaksu. Tāpēc plānots noteikt, ka, ja citos normatīvajos aktos nav noteikts citādi, nodokļu maksātājam ir neizpildītas saistības nodokļu jomā, ja: 1) nodokļu…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Mikhail Nilov, Pexels

Saeimas 25. novembra sēdē otrajā lasījumā izskatīts Finanšu ministrijas sagatavotais likumprojekts "Grozījumi likumā "Par nodokļiem un nodevām"", kas paredz papildināt likumu ar regulējumu, kas noteiktu, kādās situācijās ir uzskatāms, ka nodokļu maksātājam ir neizpildītas saistības nodokļu jomā.

Šādas izmaiņas regulējumā ir nepieciešamas, jo aizvien no dalības iepirkumos netiek izslēgti tādi kandidāti un pretendenti, kuri nav iesnieguši nodokļu deklarācijas, no kurām ir iespējams pārliecināties par pareizu nodokļu aprēķināšanu un aprēķināto nodokļu nomaksu. Tāpēc plānots noteikt, ka, ja citos normatīvajos aktos nav noteikts citādi, nodokļu maksātājam ir neizpildītas saistības nodokļu jomā, ja:

1) nodokļu maksātājam ir neiesniegtas nodokļu deklarācijas, par kurām informācija ir publiski pieejama saskaņā ar šā likuma 18. panta pirmās daļas 30. punktu.

2) nodokļu maksātājam ir Valsts ieņēmumu dienesta (VID) administrēto nodokļu (nodevu) parāds un pašvaldības administrēto nodokļu parāds, kuru kopsumma atsevišķi vai kopā pārsniedz 150 eiro, izņemot nodokļu maksājumus, kuru maksāšanas termiņš saskaņā ar šā likuma 24. panta pirmo un 1.3 daļu ir pagarināts, sadalīts termiņos, atlikts vai atkārtoti sadalīts termiņos.

 Līdz ar to publiskajos iepirkumos nevarēs piedalīties negodprātīgi nodokļu maksātāji, kam ir neizpildītas saistības nodokļu, t.sk. valsts sociālās apdrošināšanas, jomā. Ar grozījumiem tiks veicināta savlaicīga nodokļu deklarāciju iesniegšana, uzskata likumprojekta autori.

Likumprojekta anotācijā arī norādīts, ka vienlaikus, ievērojot, ka no 2021. gada 1. janvāra VID uzsācis nodokļu administrēšanu jaunajā Maksājumu administrēšanas informācijas sistēmā (MAIS), kurā nodokļu atlikumu pārrēķins ar atpakaļejošu datumu vairs nenotiek, un dati par nodokļu maksātāja nodokļu nomaksas stāvokli tiek fiksēti katru dienu, kā arī to, ka informācija VID neiesniegto nodokļu deklarāciju publiskajā datu bāzē, tiek aktualizēta katru darbdienu, grozījumi tiek veikti arī 18. panta pirmās daļas 8. punktā un 30. punktā.

Attiecīgi grozījumi tiks veikti arī Publisko iepirkumu likumā, Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likumā, Publiskās un privātās partnerības likumā un Aizsardzības un drošības jomas iepirkuma likumā.

Likumprojekta anotācijā vērsta uzmanība, ka informācija VID neiesniegto nodokļu deklarāciju publiskajā datu bāzē tiek publicēta tad, ja nodokļu normatīvajos aktos noteiktais nodokļu deklarācijas iesniegšanas termiņš ir pārkāpts vairāk nekā par 15 dienām.

Attiecībā uz informāciju apmaiņu starp sistēmām, norādīts, ka EIS e-izziņu apakšsistēmā tiek apkopotas tās ziņas par nodokļu parādiem, kas tiek saņemtas no VID un pašvaldību uzturētajām nodokļu datu bāzēm. No VID saņemtās ziņas tālāk tiek attēlots izziņas formā pie VID rindas un tāpat tiek atsevišķi attēlota katra konkrētā pašvaldība un tajā esošais nodokļu parāds. Savukārt izslēgšanas gadījums saskaņā ar iepirkumus regulējošo tiesību aktu prasībām veidojas summējot kopā VID un pašvaldību norādītos parādus; attiecīgā kopsumma arī tiek atspoguļota e-izziņā.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: