0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

VISI RAKSTIPrecizēta lauksaimniecības un lauku attīstības kredītu garantēšanas kārtība

Precizēta lauksaimniecības un lauku attīstības kredītu garantēšanas kārtība

Zemkopības ministrija (ZM) izstrādājusi grozījumus Ministru kabineta (MK) 2009.gada 7.jūlija noteikumos Nr.746 „Lauksaimniecības un lauku attīstības kredītu garantēšanas kārtība”, ko otrdien, 29.janvārī, akceptēja valdība. Grozījumi noteikumos veikti tādēļ, lai uzlabotu valsts akciju sabiedrības „Lauku attīstības fonds” (LAF) sadarbību ar bankām un radītu vienotu izpratni par noteikumos ietvertajām normām. Grozījumi paplašina sadarbības līguma pilnvarojumu, ļaujot precīzāk noteikt sadarbību ar bankām un uzlabo pušu sadarbības iespējas situācijās, kad saistības netiek pildītas. Grozījumos precizēta kārtība, kādā tiek pieteiktas garantijas, kā arī pieļaujama iespēja prasīt papildu garantijas situācijās, ja galvojuma ņēmējs, iestājoties kredīta vai galvojuma gala atmaksas termiņam, nav spējis pilnībā izpildīt noteiktās saistības.…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Zemkopības ministrija (ZM) izstrādājusi grozījumus Ministru kabineta (MK) 2009.gada 7.jūlija noteikumos Nr.746 „Lauksaimniecības un lauku attīstības kredītu garantēšanas kārtība”, ko otrdien, 29.janvārī, akceptēja valdība. Grozījumi noteikumos veikti tādēļ, lai uzlabotu valsts akciju sabiedrības „Lauku attīstības fonds” (LAF) sadarbību ar bankām un radītu vienotu izpratni par noteikumos ietvertajām normām.

Grozījumi paplašina sadarbības līguma pilnvarojumu, ļaujot precīzāk noteikt sadarbību ar bankām un uzlabo pušu sadarbības iespējas situācijās, kad saistības netiek pildītas.

Grozījumos precizēta kārtība, kādā tiek pieteiktas garantijas, kā arī pieļaujama iespēja prasīt papildu garantijas situācijās, ja galvojuma ņēmējs, iestājoties kredīta vai galvojuma gala atmaksas termiņam, nav spējis pilnībā izpildīt noteiktās saistības. Tas veicinās fonda izsniegto garantiju izmantošanu īstermiņa aizdevumiem un aizdevumiem ar pamatsummas atmaksu termiņa beigās.

Mainīts garantijas pieteikšanas termiņš, paredzot garantijas pieteikt arī 30 dienas pēc garantijas līguma darbības beigām, ja garantijas gadījums iestājies garantijas līguma darbības laikā. Arī šis noteikumu papildinājums veicinās fonda garantiju izmantošanu, īpaši īstermiņa aizdevumiem.

Koriģēta kārtība, kādā kredītiestāde, iestājoties garantijas gadījumam, pieprasa kompensāciju LAF, kā arī grozījumi paredz iespēju kompensāciju izmaksāt ne tikai pirms nodrošinājuma realizācijas, bet arī pēc tam, tādējādi sekmējot ātrāku un efektīvāku līdzekļu atgūšanu no nodrošinājuma realizācijas.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: