Rīgas Dome izsniegs norēķinu kartes pārtikas iegādei trūcīgo, maznodrošināto un daudzbērnu ģimeņu bērniem

(0)
Foto: Magda Ehlers, Pexels

Rīgas domes pagaidu administrācija 3. aprīlī pirmajā attālinātajā sēdē pieņēma lēmumu piešķirt mazumtirdzniecības veikala norēķinu kartes pārtikas produktu iegādei trūcīgo, maznodrošināto un daudzbērnu ģimeņu bērniem, kuri apgūst pirmsskolas, pamatizglītības vai vispārējās vidējās izglītības programmas pašvaldības vai privātajās izglītības iestādēs.

Pārtikas produktu iegādei domātās kartes tiks piešķirtas to izglītojamo ģimenēm, kas saskaņā ar Rīgas Sociālā dienesta lēmumu atbilst trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes statusam, kā arī tām ģimenēm, kuras reģistrētas Rīgas pilsētas pašvaldības ģimeņu atbalsta reģistrā.

Kartes nominālvērtība tiks aprēķināta 1,42 eiro apmērā par katru darbdienu ārkārtējās situācijas periodā, sākot no 13. marta. Ar karti būs iespējams iegādāties tikai pārtikas preces, bet būs liegts pirkt enerģijas dzērienus, alkoholu un tabakas izstrādājumus.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments iepirkuma procedūras rezultātā izvēlēsies komersantu, kas nodrošinās kartes izgatavošanu. Savukārt kartes izsniegšanu mērķgrupai nodrošinās Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar tā padotībā esošajām izglītības iestādēm un Rīgas Sociālo dienestu, ievērojot drošības pasākumus, kas noteikti ārkārtējās situācijas laikā.

Saskaņā ar Rīgas domes Vienotās informācijas sistēmas 01.04.2020. datiem atbalsts tiktu piešķirts 13031 bērnam, no tiem 1559 aug trūcīgās vai maznodrošinātās ģimenēs, bet 11472 bērnu ir no daudzbērnu ģimenēm. No 13031 izglītojamā 4079 apgūst pirmsskolas izglītības programmu, bet 8952 pamatizglītības vai vispārējās vidējās izglītības programmu.

Informāciju par sociālo palīdzību un sociālajiem pakalpojumiem Rīgā var noskaidrot, zvanot pa Rīgas domes Labklājības departamenta bezmaksas informatīvo tālruni 80005055 (P., O., T., C. no plkst. 9.00 līdz 17.00, Pt. 9.00 līdz 16.00, ārpus darba laika darbojas balss pastkastīte) vai darba dienās darba laikā pa Rīgas Sociālā dienesta informatīvo tālruni 67105048.

Tāpat arī ir iespējams zvanīt uz sava rajona Rīgas Sociālā dienesta teritoriālo centru un saņemt atbildes no informatora. Kontaktinformāciju meklē ŠEIT.

Rīdziniekiem, kuriem nepieciešams noteikt atbilstību kādam no trūcīgas vai maznodrošinātas personas statusiem vai arī tie nonākuši krīzes situācijā, jāvēršas attālināti Rīgas Sociālajā dienestā! Sociālā darba speciālisti valsts un pašvaldību informācijas sistēmās pārbaudīs iesniedzēja atbilstību attiecīgajam statusam, nepieprasot papildus dokumentus, un pieņems lēmumu par šī statusa noteikšanu vai atteikumu to noteikt, vai atbalstu krīzes situācijā. Pieņemto lēmumu Rīgas Sociālais dienests izsūtīs pa pastu.

Iesniegumus un dokumentus Rīgas Sociālajam dienestam var iesniegt attālināti, izmantojot e-pastu soc@riga.lv, portāla Latvija.lv e-pakalpojumu “Iesniegums iestādei” vai ievietojot īpaši norādītā dokumentu kastē savā teritoriālajā centrā. Iesniegumā jānorāda vārds, uzvārds, personas kods, adrese, tālrunis un pēc iespējas plašāk jāapraksta problēma, kuru nepieciešams risināt. Papildus iesniegumā jānorāda konta numurs, uz kuru pārskaitīt pabalstu tā piešķiršanas gadījumā.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Novērtējiet šo rakstu
(0)