Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrību īpašuma nomniekiem atvieglos vai atcels nomas maksu

Pēc Rīgas domes informācijas

(0)

Rīgas domes pagaidu administrācija 8. maija domes sēdē pieņēmusi arī lēmumu sniegt atbalstu ārkārtas situācijas laikā tiem uzņēmējiem, kuriem ir iznomāts Rīgas pilsētas pašvaldības kontrolēto kapitālsabiedrību nekustamais īpašums vai kustamā manta, atbrīvojot vai samazinot tiem nomas maksas.

Rīgas domes izpilddirektora pienākumu izpildītāja Iveta Zalpētere skaidro, ka atbalsts tiks sniegts saimnieciskās darbības veicējiem, biedrībām un nodibinājumiem, kas nomā Rīgas pašvaldības kontrolētās kapitālsabiedrības nekustamo īpašumu vai kustamo mantu, tai skaitā arī tirdzniecības vietas.

Lēmumu par atbalsta piešķiršanu pieņems pašvaldības kapitālsabiedrība, ievērojot nomas maksas samazinājuma gradācijas no nomas līgumā noteiktās nomas maksas:

  • ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem līdz 90 %;
  • nepārtikas tirdzniecības veicējiem līdz 80 %;
  • pārtikas tirdzniecības veicējiem līdz 60 %;
  • veselības aprūpes un citu pakalpojumu sniedzējiem līdz 50 %.

Nomnieki netiks šķiroti pēc juridiskās formas, bet vērtēti pēc būtības, lai saņemtu atbalstu, informē pašvaldības uzņēmuma “Rīgas Centrāltirgus” valdes priekšsēdētājs Artis Druvnieks.

Lēmumu kapitālsabiedrības pieņems pamatojoties uz likuma “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību” un Ministru kabineta 2020. gada 2. aprīļa noteikumiem Nr. 180 “Noteikumi par publiskas personas un publiskas personas kontrolētas kapitālsabiedrības mantas nomas maksas atbrīvojuma vai samazinājuma piemērošanu sakarā ar Covid-19 izplatību noteiktām prasībām.  Lēmums stājas spēkā no tā parakstīšanas brīža.

Atbalsta saņemšanas izvērtēšanai uzņēmēji ir aicināti iesniegt iesniegumus, sūtot tos elektroniski parakstītus uz kapitālsabiedrību e-pastiem, ar kuru ir noslēgts nomas līgums. Pašvaldību kapitālsabiedrību kontaktinformācija šeit. Informāciju par atbalstu saņemšanu var saņemt arī zvanot uz Rīgas pašvaldības informatīvo tālruni 8000 0800 vai rakstot uz e-pasta adresi apc@riga.lv.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Novērtējiet šo rakstu
(0)