Pieņemtas izmaiņas dabasgāzes akcīzes nodokļa deklarācijā

Ikars Kubliņš, BilancePLZ

(0)

Valdība 19. maijā pieņēma grozījumus Ministru kabineta 2010.gada 30.marta noteikumos Nr.300 “Noteikumi par akcīzes nodokļa deklarācijas veidlapām un to aizpildīšanas kārtību”, kas paredz, ka dabasgāzes apjoms, kas iztērēts siltumnīcu, mājputnu kūšu un inkubatoru siltumapgādei, turpmāk būs norādāms citā akcīzes nodokļa deklarācijas sadaļā nekā līdz šim.

Izmaiņas saistītas ar to, ka, saskaņā ar Saeimā šāgada 6. februārī pieņemtajiem grozījumiem likumā “Par akcīzes nodokli”, no šāgada 1. maija ir atcelts akcīzes nodokļa atbrīvojums dabasgāzei, kuru izmanto minētajām lauksaimniecības vajadzībām un noteikta nodokļa likme 0,55 eiro par vienu megavatstundu.

Līdz ar to no dabasgāzes akcīzes nodokļa deklarācijas svītrota līdzšinējā deklarācijas aile, kurā tika norādīts minētais dabasgāzes apjoms (8. punkts “Dabasgāzes apjoms, ko atbrīvo no akcīzes nodokļa”). Vienlaikus izmaiņas nosaka, ka turpmāk siltumnīcu, kūšu un ikubatoru apsildei iztērētais dabasgāzes apjoms deklarācijā jānorāda 17.rindā “Dabasgāzes apjoms, ko apliek ar akcīzes nodokli” saskaņā ar likuma “Par akcīzes nodokli” 15.1 panta pirmās daļas 3.punktu.

Līdz ar to jaunā dabasgāzes akcīzes nodokļa deklarācija izskatās sekojoši:

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Novērtējiet šo rakstu
(0)