0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

PERSONĀLSSOCIĀLĀ AIZSARDZĪBASociālās aprūpes centros mītošie cilvēki vai viņu aizgādņi varēs sazināties ar VSAA elektroniski

Sociālās aprūpes centros mītošie cilvēki vai viņu aizgādņi varēs sazināties ar VSAA elektroniski

Plānots, ka ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju klienti ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru (VSAA) varēs sazināties arī elektroniski, ne tikai pa pastu. Šādas izmaiņas paredz Grozījums Ministru kabineta 2003.gada 27.maija noteikumos Nr.275 „Sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu samaksas kārtība un kārtība, kādā pakalpojuma izmaksas tiek segtas no pašvaldības budžeta", kas ceturtdien, 14.februārī, izsludināts Valsts sekretāru sanāksmē. Pašlaik sociālās aprūpes centros mītošie cilvēki iesniegumus VSAA par pensijas vai valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta pārskaitījumu valsts sociālās aprūpes centra kontā var nosūtīt tikai pa pastu vai iesniegt personiski. Turpmāk klienti vai viņu aizgādņi, kuriem ir elektroniskais paraksts, šo iesniegumu varēs…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Plānots, ka ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju klienti ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru (VSAA) varēs sazināties arī elektroniski, ne tikai pa pastu. Šādas izmaiņas paredz Grozījums Ministru kabineta 2003.gada 27.maija noteikumos Nr.275 „Sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu samaksas kārtība un kārtība, kādā pakalpojuma izmaksas tiek segtas no pašvaldības budžeta", kas ceturtdien, 14.februārī, izsludināts Valsts sekretāru sanāksmē.

Pašlaik sociālās aprūpes centros mītošie cilvēki iesniegumus VSAA par pensijas vai valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta pārskaitījumu valsts sociālās aprūpes centra kontā var nosūtīt tikai pa pastu vai iesniegt personiski. Turpmāk klienti vai viņu aizgādņi, kuriem ir elektroniskais paraksts, šo iesniegumu varēs iesniegt arī elektroniski. Jaunā kārtība samazinās administratīvo slogu un atvieglos saziņu ar Labklājības ministrijas (LM) padotībā esošo iestādi.

LM rīcībā esošā informācija liecina, ka ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās uzturas vairāk nekā 11 tūkstoši klientu. Ņemot vērā to, ka lielākā daļa šo klientu ir ar smagu invaliditāti vai pensijas vecuma cilvēki, kuri nespēj veikt pašaprūpi, elektroniskos iesniegumus gadā varētu nosūtīt vidēji 10 klienti vai viņu aizgādņi.

Noteikumu projekts vēl jāsaskaņo ar ministrijām un jāapstiprina valdībā.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: