0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

VISI RAKSTIStarptautisko atpūtas kuģu vadītāja apliecību izsniegs CSDD

Starptautisko atpūtas kuģu vadītāja apliecību izsniegs CSDD

Turpmāk arī Starptautisko atpūtas kuģu vadītāja apliecību izsniegšanu nodrošinās Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD). Minētās apliecības izsniegšana notiks, CSDD sadarbojoties ar Latvijas Zēģelētāju savienību (LZS), paredz  Ministru kabineta 2012. gada 4. septembra noteikumi Nr.619 "Noteikumi par atpūtas kuģu vadītāju apmācību, sertificēšanu un reģistrāciju", kas stājas spēkā 8. septembrī. Noteikumi nosaka vienotu, skaidri definētu un pārskatāmu kārtību atpūtas kuģu vadītāju apmācībai, eksaminēšanai, sertificēšanai un reģistrācijai. Līdz šim CSDD sertificēja motorjahtu, kuteru un motorlaivu, kuru garums ir no 2,5 līdz 24 metriem un kas netiek izmantoti komercpārvadājumiem, kā arī ūdens motociklu, vadītājus kuģošanai Latvijas ūdeņos. Savukārt LZS sertificēja motorjahtu, kuteru un motorlaivu,…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Turpmāk arī Starptautisko atpūtas kuģu vadītāja apliecību izsniegšanu nodrošinās Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD). Minētās apliecības izsniegšana notiks, CSDD sadarbojoties ar Latvijas Zēģelētāju savienību (LZS), paredz  Ministru kabineta 2012. gada 4. septembra noteikumi Nr.619 "Noteikumi par atpūtas kuģu vadītāju apmācību, sertificēšanu un reģistrāciju", kas stājas spēkā 8. septembrī.

Noteikumi nosaka vienotu, skaidri definētu un pārskatāmu kārtību atpūtas kuģu vadītāju apmācībai, eksaminēšanai, sertificēšanai un reģistrācijai. Līdz šim CSDD sertificēja motorjahtu, kuteru un motorlaivu, kuru garums ir no 2,5 līdz 24 metriem un kas netiek izmantoti komercpārvadājumiem, kā arī ūdens motociklu, vadītājus kuģošanai Latvijas ūdeņos. Savukārt LZS sertificēja motorjahtu, kuteru un motorlaivu, kuru garums ir no 2,5 līdz 24 metriem, un buru jahtu vadītājus kuģošanai ārpus Latvijas ūdeņiem.

CSDD arī turpmāk sertificēs motorizēto atpūtas kuģu, kuru garums nepārsniedz 12 metrus, vadītājus kuģošanai Latvijas iekšējos ūdeņos un tiem piegulošā ūdens joslā līdz robežai, kas nepārsniedz 3000 metrus no krasta līnijas.

Savukārt Starptautiskās atpūtas kuģu vadītāju apliecības vadītājiem buru atpūtas kuģu un motorizēto atpūtas kuģu vadīšanai turpmāk izsniegs CSDD sadarbībā ar LZS. Šī sadarbība izpaudīsies, LZS piedaloties eksaminācijas komisijā.

Tāpat kā līdz šim, jebkura tipa atpūtas kuģu, kuri garāki par 24 metriem, vadītājus, un jebkura tipa un garuma atpūtas kuģu, kuri ir iesaistīti komercdarbībā un veic starptautiskus reisus, vadītājus saskaņā ar normatīvajiem aktiem sertificēs VAS „Latvijas Jūras administrācija” Jūrnieku reģistrs.

Noteikumi paredz, ka CSDD uzturēs atpūtas kuģu vadītāju, ko sertificējis CSDD, kā arī CSDD sadarbībā ar LZS, reģistru.

Jaunās atpūtas kuģu vadītāju apliecības CSDD izsniegs no 2013. gada 1. janvāra.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: