0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

BIZNESSTaksometru komercpārvadājumi un informācija, kas sniedzama VID

Taksometru komercpārvadājumi un informācija, kas sniedzama VID

Valsts ieņēmumu dienests (VID) vērš uzmanību, ka 21. maijā stājušies spēkā: Ministru kabineta 2021. gada 18. maija noteikumi Nr. 313 “Grozījumi Ministru kabineta 2019. gada 19. novembra noteikumos Nr. 541 “Noteikumi par tīmekļvietņu vai mobilo lietotņu pakalpojuma sniedzējiem pasažieru komercpārvadājumos ar taksometru un vieglo automobili”” Ministru kabineta 2021. gada 18. maija noteikumi Nr. 314 “Grozījumi Ministru kabineta 2019. gada 27. augusta noteikumos Nr. 405 “Noteikumi par pasažieru komercpārvadājumiem ar taksometru””. Papildinātais tiesiskais regulējums ietekmē tīmekļvietņu un mobilo lietotņu pakalpojuma sniedzējus autopārvadājumu jomā, kas reģistrēti VSIA “Autotransporta direkcija”,  pārvadātājus, kas veic pasažieru komercpārvadājumus ar taksometriem,…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Foto: Pexels.com

Valsts ieņēmumu dienests (VID) vērš uzmanību, ka 21. maijā stājušies spēkā:

Papildinātais tiesiskais regulējums ietekmē tīmekļvietņu un mobilo lietotņu pakalpojuma sniedzējus autopārvadājumu jomā, kas reģistrēti VSIA “Autotransporta direkcija”,  pārvadātājus, kas veic pasažieru komercpārvadājumus ar taksometriem, taksometru skaitītāju apkalpojošos dienestus.

Atgādinām, ka pārvadājumu pakalpojumu sniedzēja pienākums tiešsaistē iesniegt VID informāciju par sniegtajiem pārvadājumiem stājas spēkā 2021. gada 1. jūlijā. 

Ar grozījumiem noteikumos Nr. 313 paredzēts samazināt tiešsaistē VID iesniedzamo informācijas apjomu par sniegtajiem pasažieru komercpārvadājumiem ar taksometru vai vieglo automobili un sniegtajiem pasažieru komercpārvadājumiem ar taksometru. Gan tīmekļvietņu un mobilo lietotņu pakalpojuma sniedzēji, gan pārvadātāji, kas veic pasažieru komercpārvadājumus ar taksometriem, nosūta VID informāciju par autovadītāja personas kodu vai VID piešķirtu nodokļu maksātāja reģistrācijas kodu, ja autovadītājam nav Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) piešķirtā personas koda, tādējādi informācijas sniegšanas apjomā attiecībā uz autovadītāja identifikatoru, nosakot vienādas prasības visiem nozares dalībniekiem.

Ar grozījumiem noteikumos Nr. 314 paredzēts, ka, izmantojot viedierīci, tiešsaistes režīmā tiek nosūta VID šāda informācija par katru pārvadājumu:

  • pārvadātāja reģistrācijas numurs komercreģistrā;
  • autovadītāja personas kods vai VIDpiešķirts nodokļu maksātāja reģistrācijas kods, ja autovadītājam nav PMLP piešķirtā personas koda;
  • autotransporta līdzekļa valsts reģistrācijas numurs;
  • taksometra skaitītāja šasijas numurs;
  • pārvadājumu pakalpojuma sākuma datums un laiks;
  • pārvadājumu pakalpojuma beigu datums un laiks;
  • nobraukto kilometru skaits;
  • braukšanas maksa;
  • norēķinu veids;
  •  absolūtais summatora (Grand Total) stāvoklis konkrētajā brīdī.

Saskaņā ar grozījumiem abos noteikumos tiek samazināts administratīvais slogs tīmekļvietnes vai mobilās lietotnes pakalpojumu sniedzējiem un pārvadātājiem attiecībā uz VID iesniedzamo datu apjomu, kā arī, sekmējot iesniedzamās datu kopas vienotu standartu gan tīmekļvietņu un mobilo lietotņu pakalpojuma sniedzēju, gan pasažieru komercpārvadājumu ar taksometru jomā, tādējādi nosakot vienādas prasības visiem nozares dalībniekiem.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: