0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

VISI RAKSTI Paredz noteikt stingrākas prasības piesārņojošo darbību uzraudzībai

Paredz noteikt stingrākas prasības piesārņojošo darbību uzraudzībai

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā trešdien, 30.janvārī, atbalstīja grozījumus likumā „Par piesārņojumu” izskatīšanai Saeimā otrajā galīgajā lasījumā. Grozījumi skars galvenokārt piesārņojumu veicēju uzraudzību un kontroli. Likuma grozījumi paredz noteikt stingrākas prasības piesārņojošo darbību atļaujām, kā arī atskaitēm par atļauju nosacījumu ievērošanu. Piemēram, ja tiek izmantotas bīstamas ķīmiskas vielas, kas var radīt augsnes un pazemes ūdeņu piesārņojumu, piesārņojumu veicējam būs jāizstrādā ziņojums un tas kopā ar iesniegumu atļaujas saņemšanai jāiesniedz reģionālajā vides pārvaldē. Ja ziņojumā informācija par augsnes un pazemes ūdeņu stāvokli norādīs uz piesārņojuma līmeni, kas ietekmē vidi vai cilvēka veselību, vides pārvalde piesārņojuma veicējam varēs noteikt…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā trešdien, 30.janvārī, atbalstīja grozījumus likumā „Par piesārņojumu” izskatīšanai Saeimā otrajā galīgajā lasījumā. Grozījumi skars galvenokārt piesārņojumu veicēju uzraudzību un kontroli.

Likuma grozījumi paredz noteikt stingrākas prasības piesārņojošo darbību atļaujām, kā arī atskaitēm par atļauju nosacījumu ievērošanu. Piemēram, ja tiek izmantotas bīstamas ķīmiskas vielas, kas var radīt augsnes un pazemes ūdeņu piesārņojumu, piesārņojumu veicējam būs jāizstrādā ziņojums un tas kopā ar iesniegumu atļaujas saņemšanai jāiesniedz reģionālajā vides pārvaldē. Ja ziņojumā informācija par augsnes un pazemes ūdeņu stāvokli norādīs uz piesārņojuma līmeni, kas ietekmē vidi vai cilvēka veselību, vides pārvalde piesārņojuma veicējam varēs noteikt pasākumus, lai nodrošinātu iekārtas teritorijas sakārtošanu.

Likuma grozījumos paredzēts, ka vides pārvalde varēs apturēt iekārtas darbību, ja tiks pārkāpti izdotās atļaujas nosacījumi un radīts apdraudējums cilvēka veselībai un videi.

Likumprojekts papildināts ar regulējumu, kas augstākās kategorijas piesārņojuma veicējiem noteiks konkrētus termiņus pazemes ūdeņu un augsnes monitoringa veikšanai.

Likumprojekts paredz, ka, nosakot īpašas prasības piesārņojošām iekārtām, turpmāk būs jāņem vērā Eiropas Komisijas (EK) secinājumi par labākajiem tehniskajiem paņēmieniem.

Attiecībā uz emisijas kvotu sadali Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) turpmāk lēmums būs jāpieņem ne vēlāk kā divu mēnešu laikā pēc EK apstiprinājuma saņemšanas par iekārtu sarakstu vai tā grozījumiem. Pašreizējais regulējums atbildīgajai ministrijai konkrētus termiņus nenosaka. Plānots, ka VARAM pieņems lēmumu arī par emisijas kvotu piešķiršanu gaisa kuģa operatoram. Likumprojektā noteikti konkrēti periodi emisijas kvotu piešķiršanai.

Attiecībā uz piesārņojošas darbības veikšanas nosacījumiem likumprojekts papildināts ar jaunām daļām, un Ministru kabinetam būs jānosaka arī kārtība, kā novēršama, ierobežojama un kontrolējama gaisu piesārņojošo vielu emisija no sadedzināšanas iekārtām un kā ierobežojama gaistošo organisko savienojumu emisija no iekārtām, kurās izmanto organiskos šķīdinātājus.

Tāpat grozījumi noteiks, ka turpmāk speciālistus, kas veic ar sprādzienbīstamiem priekšmetiem piesārņotu teritoriju izpēti, sertificēs Aizsardzības ministrija. Pašreizējais regulējums paredz, ka šo speciālistu sertificēšanas kārtību nosaka Ministru kabinets.

Likumprojekts izstrādāts, pārņemot Eiropas Savienības direktīvu par rūpnieciskajām emisijām.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: