0,00 EUR

Grozā nav nevienas preces.

BIZNESS KOMERCTIESĪBAS Uzņēmumu reģistrā būs publiski pieejama informācija par uzņēmumu amatpersonām, īpašniekiem, patiesajiem labuma guvējiem

Uzņēmumu reģistrā būs publiski pieejama informācija par uzņēmumu amatpersonām, īpašniekiem, patiesajiem labuma guvējiem

Dace Zandfelde, Uzņēmumu reģistra sabiedrisko attiecību speciāliste

Uzņēmumu reģistrs (UR) informē, ka no 7. janvāra spēkā stāsies grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru”. Ar grozījumiem Latvijas valsts atver jaunu lappusi UR reģistros uzkrātās informācijas pieejamībā, publiskumā un caurspīdīgumā, tostarp par uzņēmumu amatpersonām, īpašniekiem, patiesajiem labuma guvējiem. Turpmāk aktuālā informācija par juridiskajām personām, tostarp par patiesajiem labuma guvējiem būs pieejama tiešsaistē un bez maksas. UR informācijas tīmekļvietnē https://info.ur.gov.lv. Līdz šim informācijas tīmekļvietnes klienti bija valsts pārvaldes iestādes, tagad vietne ir pārbūvēta atbilstoši pieejamībai ar atšķirīgiem autentifikācijas līmeņiem. Daļa informācijas būs brīvi pieejama bez autentifikācijas, daļa – brīvi pieejama, bet ar autentifikāciju, daļa – tikai pēc pamatota pieprasījuma.…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas
Abonēt
*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties
Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Uzņēmumu reģistrs (UR) informē, ka no 7. janvāra spēkā stāsies grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru”. Ar grozījumiem Latvijas valsts atver jaunu lappusi UR reģistros uzkrātās informācijas pieejamībā, publiskumā un caurspīdīgumā, tostarp par uzņēmumu amatpersonām, īpašniekiem, patiesajiem labuma guvējiem.

Turpmāk aktuālā informācija par juridiskajām personām, tostarp par patiesajiem labuma guvējiem būs pieejama tiešsaistē un bez maksas.

UR informācijas tīmekļvietnē https://info.ur.gov.lv. Līdz šim informācijas tīmekļvietnes klienti bija valsts pārvaldes iestādes, tagad vietne ir pārbūvēta atbilstoši pieejamībai ar atšķirīgiem autentifikācijas līmeņiem. Daļa informācijas būs brīvi pieejama bez autentifikācijas, daļa – brīvi pieejama, bet ar autentifikāciju, daļa – tikai pēc pamatota pieprasījuma. Pakalpojumu apraksti, tāpat kā līdz šim, būs pieejami UR tīmekļvietnes www.ur.gov.lv sadaļā “Saņem informāciju”.

Reģistru atvēršana brīvpieejā ir pagrieziena punkts Uzņēmumu reģistra darbībā un reģistros esošās informācijas pieejamībā. Līdz šim liels darbs izdarīts likumiskajā plaknē, tagad Reģistram likums jāievieš dzīvē,” saka Guna Paidere, UR galvenā valsts notāre.

Izziņas papīra un elektroniskā formātā, dokumentu kopijas ar apliecinājumu, datu atlase, reģistrēto saistību tīkls arī turpmāk būs maksas pakalpojums.

Maksa informācijas saņemšanas klātienes pakalpojumiem saglabāsies, lai mazinātu pieprasījumu pēc “papīra izziņām”, veicinātu reģistru ierakstu tiešsaistē izmantošanu un stimulētu jaunu e-pakalpojumu veidošanos privātajā sektorā.

Reģistrs no 7. janvāra pārtrauks izsniegt reģistrācijas apliecības – visi klienti, kuriem nepieciešams oficiāls esamības apliecinājums, aicināti pieprasīt Izziņu. Reģistrācijas apliecības jau piecus gadus nav obligāts dokuments, jo mūsdienu digitālajā pasaulē papīra apliecinājums ir zaudējis agrāko nozīmē.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: