0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBAVai jālabo VSAOI atskaite, ja IIN par vairākiem mēnešiem sasummēts?

Vai jālabo VSAOI atskaite, ja IIN par vairākiem mēnešiem sasummēts?

Ikars Kubliņš, BilancePLZ

Jautājums: Vai jālabo janvārī iesniegtā atskaite par valsts sociālās apdrošināšanas iemaksām, ja iedzīvotāju ienākuma nodoklis par novembri un decembri sasummēts un iesniedzot norādīts atskaites 8.ailē? Atbildi sniedz Marija Radzjušonoka, Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu pārvaldes galvenā nodokļu inspektore: Ja ienākums par novembri un decembri ir izmaksāti decembrī, tad iesniegto darba devēja ziņojumu nav jālabo. Savukārt, ja ienākums par novembri ir izmaksāts decembrī, bet decembra ienākumi janvārī, tad iesniegto darba devēja ziņojumu būtu jāprecizē. No janvārī izmaksātajiem ienākumiem iedzīvotāju ienākuma nodokli deklarē atsevišķi - sarakstā “Par personām, kuras nav obligāti sociāli apdrošināmas”.…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Photo credit: kenteegardin on Visual Hunt / CC BY-SA

Jautājums: Vai jālabo janvārī iesniegtā atskaite par valsts sociālās apdrošināšanas iemaksām, ja iedzīvotāju ienākuma nodoklis par novembri un decembri sasummēts un iesniedzot norādīts atskaites 8.ailē?

Atbildi sniedz Marija Radzjušonoka, Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu pārvaldes galvenā nodokļu inspektore:

Ja ienākums par novembri un decembri ir izmaksāti decembrī, tad iesniegto darba devēja ziņojumu nav jālabo. Savukārt, ja ienākums par novembri ir izmaksāts decembrī, bet decembra ienākumi janvārī, tad iesniegto darba devēja ziņojumu būtu jāprecizē. No janvārī izmaksātajiem ienākumiem iedzīvotāju ienākuma nodokli deklarē atsevišķi - sarakstā “Par personām, kuras nav obligāti sociāli apdrošināmas”.

Atbilde uz jautājumu izskanēja Valsts ieņēmumu dienesta organizētā tiešsaistes seminārā "Algas nodokļu aprēķins 2021. gadā".

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: