Vai uz pastāvīgo pārstāvniecību arī attiecas gada pārskata termiņa pagarinājums?

(0)
Foto: Bongkarn Thanyakij from Pexels

Jau esam informējuši, ka 22. marta spēkā stājās likums “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību”, kura 18. pantā attiecībā uz gada pārskatu par 2019. gadu noteikts: gadu pārskatu atļauts iesniegt termiņā, kas par trim mēnešiem pārsniedz iepriekš minētos iesniegšanas termiņus.

Vai šis regulējums attiecas pilnīgi uz visiem, kam jāiesniedz gada pārskati?

Uz šo jautājumu atbildi varēs lasīt žurnāla BILANCE aprīļa numurā. Apskatīsim vienu no piemēriem, kas būs publicēts jaunākajā izdevumā, kuru vēl ir iespējams abonēt.

Pastāvīgās pārstāvniecības ”FGH” 2019. pārskata gada, kuras pārskata gads ir kalendāra gads, sagatavotā bilance un peļņas vai zaudējumu aprēķins VID ir jāiesniedz līdz 2020. gada 30. aprīlim. Tā kā pastāvīgās pārstāvniecības nav Gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu likuma subjekti un sagatavo tikai bilanci un peļņas vai zaudējumu aprēķinu, tad šajā gadījumā pastāvīgajai pārstāvniecībai iesniegšanas termiņš nav pagarināts par trijiem mēnešiem un Valsts ieņēmumu dienestā (VID) ir jāiesniedz līdz 2020. gada 30. aprīlim. Līdz 2020. gada 30. aprīlim labojot pēdējo uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) mēneša deklarāciju, nepiemēro nokavējuma naudu nodokļa piemaksai (ja tāda izveidojas).

Abonējiet žurnālu BILANCE vai kādu no piedāvātajiem komplektiem grāmatvežiem (ZELTA komplekts, GRĀMATVEŽA komplekts) un esat lietas kursā par vissīkākajām grāmatvedības niansēm! Abonenti žurnālu var lasīt arī elektroniski!

Abonēt žurnālu šeit!

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Novērtējiet šo rakstu
(0)