Atvieglo dīkstāves pabalstu saņemšanu pašnodarbinātajiem, kam bijuši nodokļu uzrēķini

Ikars Kubliņš, BilancePLZ

(0)
Foto: Bruce Mars, Pexels.com

Turpmāk uz dīkstāves pabalsta saņemšanu varēs pretendēt arī tās pašnodarbinātās personas, kurām pēdējā gada laikā ir bijuši Valsts ieņēmumu dienesta (VID) veikti nodokļu uzrēķini, t.sk. nokavējuma naudas un soda naudas, kas kopumā nepārsniedz 1500 eiro, un kuras pašnodarbinātais ir jau samaksājis vai arī panācis vienošanos ar VID par to nomaksas grafiku. To paredz valdības 28. aprīlī pieņemtie “Grozījumi Ministru kabineta 2020.gada 31.marta noteikumos Nr.179 “Noteikumi par dīkstāves pabalstu pašnodarbinātām personām, kuras skārusi Covid-19 izplatība””.

Galvenās atšķirības no iepriekšējā regulējuma ir:

  • iepriekš bija noteikta cita, individuāli pielāgojama uzrēķina limita summa – 3% no pašnodarbinātā gada laikā veiktajiem nodokļu maksājumiem (atņemot no maksājumiem VID atmaksātās pārmaksas), nevis 1500 eiro
  • iepriekš bija noteikts pēdējo 3 gadu, nevis tikai viena gada periods nodokļu uzrēķiniem

Jāņem vērā, ka arī turpmāk dīkstāves pabalsts netiks piešķirts tām pašnodarbinātajām personām, kurām pēdējā gada laikā nodokļu revīzijas (audita) un datu atbilstības laikā papildu noteiktie maksājumi pārsniedz 1 500 eiro, kā arī tām, kurām pēdējā gada laikā nodokļu revīzijas (audita) un datu atbilstības laikā papildu noteiktie maksājumi nepārsniedz 1 500 eiro un iesnieguma izvērtēšanas brīdī par pārkāpumiem aprēķinātā summa nav iemaksāta valsts budžetā vai par tās iemaksas grafiku nav panākta vienošanās ar VID.

Jau ziņots, ka valdība 23. aprīļa sēdē pēc Kultūras ministrijas (KM) priekšlikuma lēma paplašināt dīkstāves saņēmēju loku ar pašnodarbinātām personām, kuras darbu veic uz nepilnu slodzi, par to saņemot ne vairāk kā minimālo algu – 430 eiro mēnesī, kā arī pašnodarbinātajiem – darba devējiem un vecuma un izdienas pensijas saņēmējiem. Savukārt 7. aprīlī valdība atbalstīja KM priekšlikumu paplašināt pašnodarbināto personu loku, kuras var pretendēt uz dīkstāves pabalstu Covid-19 izraisītās ārkārtējās situācijas laikā, nosakot, ka arī autortiesību un blakustiesību īpašnieki, kuri saņem autoratlīdzības, var VID pieteikties dīkstāves pabalstam.

Lai atbalstītu Covid-19 izraisītās krīzes skartās pašnodarbinātās personas, Kultūras ministrija (KM) sadarbībā ar Izglītības un zinātnes, Labklājības, Finanšu ministrijām un VID izstrādāja un 31. marta sēdē valdība apstiprināja Ministru kabineta noteikumus Nr. 179 „Noteikumi par dīkstāves pabalstu pašnodarbinātajām personām, kuras skar Covid–19 izplatība”, paredzot kārtību, kādā pašnodarbinātie un mikrouzņēmuma nodokļa maksātāji var pieteikties un saņemt dīkstāves pabalstu.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Novērtējiet šo rakstu
(0)