0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBADEKLARĀCIJAS UN PĀRSKATIValsts atbalsta (granta) uzrādīšana grāmatvedībā par 2021. gadu

Valsts atbalsta (granta) uzrādīšana grāmatvedībā par 2021. gadu

Valsts ieņēmumu dienests (VID) uz 10. februāri aktualizējis metodisko materiālu par  valsts atbalsta uzrādīšana grāmatvedībā saistībā ar Covid-19. Tajā, piemēram, skaidrots, kā iegrāmatojams grants – valsts atbalsts, ko piešķir Covid-19 krīzes skartam uzņēmumam apgrozāmo līdzekļu plūsmas krituma kompensēšanai, lai pārvarētu Covid-19 infekcijas otro izplatīšanās vilni. Kritēriji un kārtība valsts atbalsta (granta) piešķiršanai Covid-19 krīzes skartajiem nodokļu maksātājiem apgrozāmo līdzekļu plūsmas nodrošināšanai ir noteikti Ministru kabineta 2020. gada 10. novembra noteikumos Nr. 676 “Noteikumi par atbalstu Covid-19 krīzes skartajiem uzņēmumiem apgrozāmo līdzekļu plūsmas nodrošināšanai”. Atbalsts pieejams par laikposmu no 2020. gada 1.…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Karolina Grabowska from Pexels

Valsts ieņēmumu dienests (VID) uz 10. februāri aktualizējis metodisko materiālu par  valsts atbalsta uzrādīšana grāmatvedībā saistībā ar Covid-19. Tajā, piemēram, skaidrots, kā iegrāmatojams grants – valsts atbalsts, ko piešķir Covid-19 krīzes skartam uzņēmumam apgrozāmo līdzekļu plūsmas krituma kompensēšanai, lai pārvarētu Covid-19 infekcijas otro izplatīšanās vilni.

Kritēriji un kārtība valsts atbalsta (granta) piešķiršanai Covid-19 krīzes skartajiem nodokļu maksātājiem apgrozāmo līdzekļu plūsmas nodrošināšanai ir noteikti Ministru kabineta 2020. gada 10. novembra noteikumos Nr. 676 “Noteikumi par atbalstu Covid-19 krīzes skartajiem uzņēmumiem apgrozāmo līdzekļu plūsmas nodrošināšanai”. Atbalsts pieejams par laikposmu no 2020. gada 1. novembra līdz 2021. gada 31. maijam.

Par 2021.gadu atbalstu (grantu) nosaka 60 % apmērā no uzņēmuma bruto darba algas kopsummas, par kuru samaksāti darba algas nodokļi līdz 2021. gada 31. maijam, bet ne vairāk kā 100 000 eiro un ne vairāk kā 800 000 eiro saistītu personu grupai (kamēr nav stāju';sies spēkā 4. februāra grozījumi, kur šī summa palielināta - redakcijas piezīme).

Atbalstu piešķir vienreiz par visu atbalsta periodu.

Lai pieteiktos atbalstam par atbalsta periodu, uzņēmums līdz 2021. gada 15. jūnijam elektroniski iesniedz attiecīgu iesniegumu VID, izmantojot Elektroniskās deklarēšanas sistēmu.

Uzņēmējiem saņemtais Covid-19 atbalsts (grants) uzrādāms peļņas vai zaudējumu aprēķina postenī “Pārējie saimnieciskās darbības ieņēmumi”.

Ja saņemtais Covid-19 atbalsts (grants) tiek izlietots saimnieciskajā darbībā, tad uzņēmuma ienākuma nodokļa (UIN) bāze neveidojas. Savukārt, ja, piemēram, uzņēmējs izvēlas saņemto atbalsta (granta) summu sadalīt dividendēs, tad šo summu iekļauj UIN bāzē un no tās maksājams UIN.

Mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) maksātājiem ir tāda pati kārtība attiecībā uz atbalsta (granta) iegrāmatošanu. Tā kā šī summa tiek iekļauta mikrouzņēmuma apgrozījumā, tad no tās aprēķināms MUN.

Piemērs

Uzņēmums saistībā ar Covid-19 krīzi piesakās valsts atbalstam (grantam) uzņēmuma apgrozāmo līdzekļu plūsmas krituma kompensēšanai. Uzņēmuma apgrozījums (2020. gada augustā, septembrī, oktobrī) ir 12 000 eiro. Darbinieku ienākumi ir 10 800 eiro.

  • Aprēķinātais nodoklis no apgrozījuma - 1800 eiro.
  • Uzņēmuma bruto darba algas kopsumma - 12 600 eiro.
  • Atbalstam pieprasītā summa – 7560 eiro.
  • Saņemta pieprasītā atbalsta summa 7560 eiro.

Saņemto atbalstu (grantu) grāmatvedībā uzrāda šādi:

D “Nauda” 7560 K “Pārējie saimnieciskās darbības ieņēmumi”