0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

BIZNESSFINANSESVecākiem par bērna kopšanu līdz pusotra gada vecumam dubultos pensijas apdrošināšanas iemaksas

Vecākiem par bērna kopšanu līdz pusotra gada vecumam dubultos pensijas apdrošināšanas iemaksas

Ministru kabineta 3. jūlija sēdē valdība vienojās no 2013. gada dubultot obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksas pensiju apdrošināšanai vecākiem, kuri kopj bērnu līdz pusotra gada vecumam un saņem vecāku vai bērna kopšanas pabalstu. Šāds lēmums pieņemts, izskatot Labklājības ministrijas sagatavoto informatīvo ziņojumu Par papildu atbalstu pie pensijas par izaudzinātajiem bērniem. Tādējādi palielināsies arī vecāku nākotnes pensijas kapitāls par laiku, kad kopts bērns līdz pusotra gada vecumam - pensiju apdrošināšanai veiks iemaksas 20 % apmērā no 100 latiem mēnesī.  Pašreiz iemaksas veic no 50 latiem mēnesī.  Labklājības ministrijas aprēķini liecina, ka šāda risinājuma ieviešanai, sākot ar 2013. gadu, papildu ik gadu no…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Ministru kabineta 3. jūlija sēdē valdība vienojās no 2013. gada dubultot obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksas pensiju apdrošināšanai vecākiem, kuri kopj bērnu līdz pusotra gada vecumam un saņem vecāku vai bērna kopšanas pabalstu. Šāds lēmums pieņemts, izskatot Labklājības ministrijas sagatavoto informatīvo ziņojumu Par papildu atbalstu pie pensijas par izaudzinātajiem bērniem.

Tādējādi palielināsies arī vecāku nākotnes pensijas kapitāls par laiku, kad kopts bērns līdz pusotra gada vecumam – pensiju apdrošināšanai veiks iemaksas 20 % apmērā no 100 latiem mēnesī.  Pašreiz iemaksas veic no 50 latiem mēnesī.  Labklājības ministrijas aprēķini liecina, ka šāda risinājuma ieviešanai, sākot ar 2013. gadu, papildu ik gadu no valsts pamatbudžeta būs nepieciešams finansējums 1,48 miljonu latu apmērā.

Pēc informatīvā ziņojuma pieņemšanas valdībā LM izstrādās grozījumus Ministru kabineta Noteikumos par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām no valsts pamatbudžeta un valsts sociālās apdrošināšanas speciālajiem budžetiem. Plānots, ka lēmumu par valsts budžeta līdzekļu piešķiršanu minētajai iecerei valdība pieņems 2013.gada budžeta sagatavošanas laikā.

Atgādinām, ka vecuma pensijas apmērs ir atkarīgs no cilvēka uzkrātā pensijas kapitāla, ko veido veiktās sociālās apdrošināšanas iemaksas, un pensionēšanās vecuma. Jo lielāks ir pensijas kapitāls, jo lielāka būs vecuma pensija.

 

 

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: