0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

JAUTĀJUMI UN ATBILDESVai uzņēmuma līgumu var slēgt ar personām, kas nav reģistrējušās kā saimnieciskās darbības veicēji?

Vai uzņēmuma līgumu var slēgt ar personām, kas nav reģistrējušās kā saimnieciskās darbības veicēji?

Jautājums. Uzņēmumā ārštata eksperts (attiecīgās jomas speciālists) akreditācijas jautājumos strādā uz uzņēmuma līguma pamata (jo tas nav pamatdarbs un citā darba vietā ir noslēgts līgums par pilnu slodzi). Šis cilvēks nav reģistrēts Valsts ieņēmumu dienestā (VID) kā saimnieciskās darbības veicēji (SDV). Ņemot vērā to, ka likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" (par IIN) ir iestrādāts, ka ar 01.01.2013. uzņēmuma līgumus varēs slēgt tikai ar tādām fiziskām personām, kuras ir reģistrētas VID par SDV.  Vai šogad plāno pieņemt arī tādu normu, ka fiziskās personas varēs nereģistrēties VID par SDV, ja netiks piemēroti saimnieciskās darbības izdevumi?  Vai 2013.gadā varēs slēgt uzņēmuma līgumu, ja…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Jautājums. Uzņēmumā ārštata eksperts (attiecīgās jomas speciālists) akreditācijas jautājumos strādā uz uzņēmuma līguma pamata (jo tas nav pamatdarbs un citā darba vietā ir noslēgts līgums par pilnu slodzi). Šis cilvēks nav reģistrēts Valsts ieņēmumu dienestā (VID) kā saimnieciskās darbības veicēji (SDV). Ņemot vērā to, ka likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” (par IIN) ir iestrādāts, ka ar 01.01.2013. uzņēmuma līgumus varēs slēgt tikai ar tādām fiziskām personām, kuras ir reģistrētas VID par SDV. 

Vai šogad plāno pieņemt arī tādu normu, ka fiziskās personas varēs nereģistrēties VID par SDV, ja netiks piemēroti saimnieciskās darbības izdevumi?  Vai 2013.gadā varēs slēgt uzņēmuma līgumu, ja fiziskā persona nebūs reģistrēta VID kā SDV, vai tiešām šos izdevumus nevar atzīt par saimnieciskās darbības izdevumiem?

Atbildi sagatavojis Valsts ieņēmumu dienests.

Ar Saeimā  2012.gada 15.novembrī pieņemtajiem grozījumiem  likumā „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” tika izslēgts šā likuma pārejas noteikumu 84.punkts, kas uzlika par pienākumu visām personām, kas noslēgušas uzņēmumu līgumus, līdz 2012.gada 31.decembrim reģistrēties kā saimnieciskās darbības veicējiem.

Ņemot vērā minēto, likumā „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” ietvertās normas neliedz iespēju 2013.gadā slēgt uzņēmumu līgumus ar personām, kas nav reģistrējušās kā saimnieciskās darbības veicēji.

2012.gada 15.novembrī pieņemtie grozījumi  likumā „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” nosaka, ka nodokļa maksātājs, kuru uz uzņēmuma līguma pamata nodarbina komersants, individuālais uzņēmums (arī zemnieka vai zvejnieka saimniecība), kooperatīvā sabiedrība, nerezidenta pastāvīgā pārstāvniecība, iestāde, organizācija, biedrība, nodibinājums vai fiziskā persona, kas reģistrēta kā saimnieciskās darbības veicēja, ir tiesīgs nereģistrēties Valsts ieņēmumu dienestā kā saimnieciskās darbības veicējs. Šajā gadījumā nodokļa maksātājs, nosakot ar nodokli apliekamo ienākumu, nav tiesīgs piemērot saimnieciskās darbības izdevumus.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: