0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBAVID publiskos informāciju par sabiedrībai nozīmīgiem VID lēmumiem attiecībā uz nodokļu maksātājiem

VID publiskos informāciju par sabiedrībai nozīmīgiem VID lēmumiem attiecībā uz nodokļu maksātājiem

No 5. augusta stājušies spēkā grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām”, kuri paredz Valsts ieņēmumu dienestam (VID) tiesības publiskot informāciju par sabiedrībai nozīmīgiem VID pieņemtajiem lēmumiem. Informācija par VID lēmumiem tiks publiskota septiņu darbdienu laikā pēc tam, kad attiecīgais lēmums būs kļuvis neapstrīdams vai būs pārsūdzēts tiesā un tā darbība nebūs apturēta. Informācija par lēmumu būs pieejama līdz brīdim, kad lēmums tiek atcelts, bet ne ilgāk kā trīs gadus pēc tā publiskošanas. Publiskošanas tiesības attiecas tikai uz tiem lēmumiem, kurus VID izdevis, sākot ar 2021. gada 5. augustu un kuri kļuvuši neapstrīdami.…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: David McEachan, Pexels

No 5. augusta stājušies spēkā grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām”, kuri paredz Valsts ieņēmumu dienestam (VID) tiesības publiskot informāciju par sabiedrībai nozīmīgiem VID pieņemtajiem lēmumiem.

Informācija par VID lēmumiem tiks publiskota septiņu darbdienu laikā pēc tam, kad attiecīgais lēmums būs kļuvis neapstrīdams vai būs pārsūdzēts tiesā un tā darbība nebūs apturēta.

Informācija par lēmumu būs pieejama līdz brīdim, kad lēmums tiek atcelts, bet ne ilgāk kā trīs gadus pēc tā publiskošanas.

Publiskošanas tiesības attiecas tikai uz tiem lēmumiem, kurus VID izdevis, sākot ar 2021. gada 5. augustu un kuri kļuvuši neapstrīdami. Piemēram, ja VID amatpersonas 2021. gada 5. augustā izdotais sākotnējais lēmums nav apstrīdēts, tas kļūst neapstrīdams 2021. gada 9. septembrī (1 mēnesis + 2 paziņošanas darba dienas).

Pēc likuma spēkā stāšanās VID publiskos informāciju par šādiem VID pieņemtajiem lēmumu veidiem attiecībā uz juridiskajām personām:

a) lēmumi par nodokļu revīzijas (audita) rezultātiem; b) lēmumi par datu atbilstības pārbaudes rezultātiem; c) lēmumi, ar kuriem precizēts nodokļu apmērs saskaņā ar likuma “Par nodokļiem un nodevām” 23. panta 5.2 un 5.3 daļu; d) lēmumi, ar kuriem konstatēts muitas maksājumu parāds; e) lēmumi, ar kuriem atteikta pārmaksātā pievienotās vērtības nodokļa atmaksa.

Informācija būs apskatāma VID tīmekļvietnē. Publikācijā paredzēts norādīt šādu informāciju par pieņemto VID lēmumu: juridiskās personas nosaukums un reģistrācijas numurs, pieņemtā lēmuma spēkā stāšanās datums, pieņemtā lēmuma būtība un nolemjošā daļa, kā arī informācija, vai lēmums ir pārsūdzēts tiesā.

Atgādinām, ka VID ierēdņu lēmumu un rīkojumu apstrīdēšanas un pārsūdzēšanas kārtība ir noteikta likuma „Par Valsts ieņēmumu dienestu” 22. pantā. VID ierēdnim un darbiniekam aizliegts, izņemot likumā "Par nodokļiem un nodevām" paredzētos gadījumus, izpaust par nodokļu maksātāju jebkādu informāciju, kas ierēdnim vai darbiniekam kļuvusi zināma, pildot dienesta pienākumus. Par informācijas izpaušanu vainīgo ierēdni vai darbinieku sauc pie likumā noteiktās atbildības.  

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: