0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

VISI RAKSTI Vienkāršos tiesību aktu projektu anotācijas un uzlabos to satura kvalitāti

Vienkāršos tiesību aktu projektu anotācijas un uzlabos to satura kvalitāti

Pēc Valsts kancelejas iniciatīvas izstrādāti grozījumi Ministru kabineta instrukcijā, kas paredz vienkāršot valdībā izskatāmo tiesību aktu projektu anotācijas. Tās ir būtisks informācijas avots ikvienam cilvēkam, ļaujot sīkāk iepazīties ar plānoto tiesisko regulējumu. „Valsts pārvaldes iestādes risina sabiedrībai saistošus jautājumus, līdz ar to ir jānodrošina ne tikai pārskatāms dokumentu lietvedības process, bet arī skaidrs un pēc būtības radīts dokumentu saturs. Anotāciju vienkāršošana ir neliels, tomēr svarīgs solis sabiedrības līdzdalības iespēju veicināšanai. Tas arī mazinās administratīvo slogu, kas ir viena no šā gada valsts pārvaldes prioritātēm,” uzsver Valsts kancelejas direktora vietniece valsts pārvaldes un cilvēkresursu attīstības jautājumos Eva Upīte. Viņa arī norāda,…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Pēc Valsts kancelejas iniciatīvas izstrādāti grozījumi Ministru kabineta instrukcijā, kas paredz vienkāršot valdībā izskatāmo tiesību aktu projektu anotācijas. Tās ir būtisks informācijas avots ikvienam cilvēkam, ļaujot sīkāk iepazīties ar plānoto tiesisko regulējumu.

„Valsts pārvaldes iestādes risina sabiedrībai saistošus jautājumus, līdz ar to ir jānodrošina ne tikai pārskatāms dokumentu lietvedības process, bet arī skaidrs un pēc būtības radīts dokumentu saturs. Anotāciju vienkāršošana ir neliels, tomēr svarīgs solis sabiedrības līdzdalības iespēju veicināšanai. Tas arī mazinās administratīvo slogu, kas ir viena no šā gada valsts pārvaldes prioritātēm,” uzsver Valsts kancelejas direktora vietniece valsts pārvaldes un cilvēkresursu attīstības jautājumos Eva Upīte.

Viņa arī norāda, ka vienkārša un nepārprotama anotācija ir viens no mehānismiem, kā pilnveidot pārskatāmību par Ministru kabinetā izskatāmajiem jautājumiem. Līdz šim bieži izteikta kritika par pašreizējo anotāciju noformējumu un saturu, jo tas vairumā gadījumu nenodrošina viegli uztveramu informāciju par valdībā izskatāmo jautājumu būtību un mērķi.

E.Upīte uzsver, ka ieguvēji no anotāciju vienkāršošanas būs praktiski visi - sabiedrība, t.sk. uzņēmēji un NVO pārstāvji. Tāpat arī valsts pārvaldē nodarbinātie, kuri izstrādā tiesību aktu projektus un to anotācijas, jo turpmāk tās būs vieglāk aizpildāmas, jo to struktūra būs vienkāršāka.

Grozījumi paredz vienkāršot un precizēt tiesību akta projekta anotācijas jeb sākotnējās ietekmes novērtējuma ziņojuma saturu, veidlapu un veidlapas aizpildīšanas kārtību. Vienkāršojot anotācijas, tiks mazināta informācijas dublēšanās, apvienoti vairāki anotāciju sadaļu punkti, izslēgtas sadaļas, kas līdz šim tika aizpildītas formāli. Ņemot vērā, ka anotācijas sadaļu nosaukumos un punktos tiks veikts daudz izmaiņu, arī anotācijas veidlapai turpmāk būs jauna redakcija.

Plānots, ka Ministru kabineta instrukcijas projekts „Tiesību akta projekta sākotnējās ietekmes izvērtēšanas kārtība stāsies spēkā 2014.gada 1.janvārī. Pārejas periodā tiesību aktu projektu un to anotāciju izstrādātājiem tiks īstenotas apmācības, anotāciju paraugi, tādējādi veicot efektīvu un mērķtiecīgu pāreju uz pilnveidoto kārtību.